کد خبر: 66982 A

مطالعات ایجاد مسیر‌های دوچرخه سواری در خیابان شهید عرب، رودکی و دیگر معابر منطقه در حال اجراست و قرار است با فراهم کردن زیر ساخت‌های مورد نیاز چندین مسیر دوچرخه در منطقه ایجاد کنیم.

ایلنا: شهردار منطقه ۱۰ از اجرای ۱۱ کیلومتر مسیر دوچرخه، همزمان با اجرای طرح جامع شبکه یکپارچه حمل و نقل عمومی محلی خبر داد.

به گزارش ایلنا، فرامرز عظیمی شهردار منطقه با اعلام این خبر گفت: در راستای سیاست‎های مدیریت کلانشهر تهران در بحث اجرای طرح جامع شبکه یکپارچه حمل و نقل عمومی و همچنین طراحی سرویس‌های محلی – منطقه‌ای، ایجاد مسیرهای دوچرخه، تاکسی و می‌دل باس به فاصله ۳۰۰ متر از خطوط اصلی شبکه حمل و نقل عمومی در دستور کار منطقه قرار گرفته و در دست اجراست.

وی هدف ازاجرای این طرح را ارتقای کیفیت خدمت رسانی شبکه حمل و نقل عمومی و ایجاد زمینه مناسب برای بهره برداری بهینه شهروندان از خدمات حمل و نقل عمومی دانست و خاطر نشان کرد: بر اساس طرح جامع حمل و نقل عمومی و با توجه به مشکل تراکم جمعیت، عرض کم معابر، وجود تقاطع‌های زیاد و همچنین ضرورت سرویس دهی مطلوب به شهروندان قرار است مسیرهای دوچرخه در معابر منطقه دایر شود.

شهردار منطقه تصریح کرد: در فاز اول، مسیر دوچرخه به طول ۱۱ کیلومتر در محدوده اتوبوس‌های تندروی خیابان قزوین و ایستگاه خط ۷ متروی نواب در حال اجراست که با ایجاد خانه‌های دوچرخه دسترسی به این خطوط را تسهیل می‌کند.

وی تصریح کرد: مطالعات ایجاد مسیر‌های دوچرخه سواری در خیابان شهید عرب، رودکی و دیگر معابر منطقه در حال اجراست و قرار است با فراهم کردن زیر ساخت‌های مورد نیاز چندین مسیر دوچرخه در منطقه ایجاد کنیم.

به گفته شهردار منطقه عملیات جانمایی به منظور احداث ایستگاه و ایجاد شبکه یکپارچه حمل و نقل عمومی و طراحی سرویس‌های محلی در سطح محلات برای انتقال مسافران به خطوط اصلی شامل «مترو، خطوط اتوبوس‌های تندرو و … از طریق تاکسی، می‌دل باس و دوچرخه در حال اجراست.

عظیمی خاطر نشان کرد: این طرح با هدف کاهش ترافیک، ‌کاهش مشکلات مربوط به جای پارک و پارکینگ، کاهش مصرف انرژی، کاهش آلودگی‌های زیست محیطی، ‌ صرف جویی اقتصادی، کاهش خطرات احتمالی تصادفات رانندگی، افزایش سلامت مسافران و کمک به شبکه حمل ونقل عمومی اجرا می‌شود.

شهرداری منطقه 10
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر