کد خبر: 6705 A

رئیس مجلس در مراسم افتتاح باغ موزه دفاع مقدس:

موزه دفاع مقدس این خصوصیات را دارد و فقط روایتی از تاریخ نیست بلکه با دیدن این موزه حیات مجددی به انسان و جامعه جاری می‌شود و در انسان حرکت ایجاد می‌کند به همین دلیل جا داشت برای ملت مجاهدی مانند ایران، موزه‌ای این چنینی ساخته شود.

ایلنا:رئیس مجلس گفت: رونق تولید باید عملی شود، اتفاقی که نیاز امروز جامعه ماست، احیا کردن فکر جهادی است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی لاریجانی در مراسم افتتاح باغ موزه دفاع مقدس که عصر امروز سه شنبه چهارم مهرماه برگزار شد با تقدیر از شهردار تهران و همکاران وی در ساخت باغ موزه دفاع مقدس گفت:۲۰سال است که حرف ایجاد چنین موزه‌ای زده می‌شود، خدا را شکر که حالا توانستیم با چشم خود چنین موزه‌ای را بینیم موزه‌ای که با تکنیک وسلیقه ساخته شد. امیدواریم برای مصلا هم چنین اتفاقی بیفتد.

وی افزود: کار ارزشمندی انجام شده و فکر می‌کنم این موزه با توجه به اینکه دقت زیادی در محتوای آن بکار گرفته شده کاری تاثیر گذار باشد مانند دو قطعه موسیقی که آقای انتظامی اجرا کرده‌اند و تاثیرات روحی که این کار با خود داشت.

به گفته رئیس مجلس شورای اسلامی ایجاد موزه‌هایی از این جنگ در تمام این دنیا رواج دارد و تنها مختص ایران نیست موزه‌هایی که انعکاس دهنده اتفاقات مهمی هستنند که در تاریخ کشورشان رویداد است مانند ملی شدن صنعت نفت، حادثه ۲۸ مرداد و... که وقتی همگی تصویر می‌شوند عبرت‌هایی در آن‌ها برای نسل آینده که می‌خواهند به تجربیات خود بیافزایند وجود دارد.

لاریجانی در ادامه با اشاره به اینکه این موزه از جنس دیگری است و فقط روایت کننده رشادت‌ها و خاطرات جنگ نیست تا ما با شنیدن آن‌ها اشکی بریزیم افزود: جنس این موزه متفاوت است و در آن خصوصیات جهادی نهفته است جهاد هم چیزی است که روحیه و حیات به جامعه و انسان می‌د هد همانطور که امام علی (ع) فرموده‌اند: جهاد باعث بصیرت می‌شود بصیرتی که به گفته شهید مطهری در مکتب اسلام رویکرد عملی دارد و باعث حیات در جامعه می‌شود.

وی افزود: کسانی که روحیه جهاد نداشته باشند مانند یک منافق از دنیا می‌روند بنابراین آنچه انسان را زنده می‌کند روحیه جهادی است و ملتی می‌تواند زنده باشد که اهل جهاد باشند. امام علی (ع) فرموند: کسی که لباس جهاد را از تن خود بیرون آورد با خاری مواجه می‌شود.

وی همچنین ادامه داد: موزه دفاع مقدس این خصوصیات را دارد و فقط روایتی از تاریخ نیست بلکه با دیدن این موزه حیات مجددی به انسان و جامعه جاری می‌شود و در انسان حرکت ایجاد می‌کند به همین دلیل جا داشت برای ملت مجاهدی مانند ایران، موزه‌ای این چنینی ساخته شود. از دکتر قالیباف و همکاران وی به دلیل به ثمر رساندن این کار تشکر می‌کنم امری که خیلی دور از ذهن نبود چرا که ایشان نیز از جمله افرادی بودند که در این دفاع مقدس حضور داشتند با توجه به مشاوره‌هایی که در ساخت این موزه گرفته شده می‌توان این موزه را قابل استناد دانست.

رییس مجلس شورای اسلامی افزود: امروز شرایط دنیا تغییر کرده و تحولات در منطقه به وجود امده است، اما عاملی که باعث این اتفاق بعد از حمله امریکا به افغانستان و عراق صورت گرفته است به جرات می‌توان گفت جمهوری اسلامی عاملی بود که این رفتار تک قطبی را شکست. امری که برای ایران هزینه نیز داشت به طوری که وقتی که امریکا عراق را اشتغال کرد تنها ایران بود که از آن دفاع کرد در جنگ ۳۳ روزه جز حزب الله، ایران و تا حدودی سوریه کسی کمک نکرد و کشورهای بزرگ نیز پل هوایی زده بودند برای کمک به اسرائیل اما با ایستادگی اکه انجام شده و عزیزانی که در حزب الله فکر جهادی را پذیرفته بودند شرایط تغییر کرد. این حوادث باعث شدند شرایط بین المللی از حالت تک قطبی خارج شود.

لاریجانی در ادامه گفت: امروز تقریبا روشن است که تمام فشارهایی که به ایران می‌آورند و موضوع هسته‌ای را مطرح می‌کنند بهانه است. آن‌ها به دنبال این هستند که فشار‌ها را بر بعد اقتصادی بر ایران زیاد کنند و حرفی درشتی هم چاشنی آن می‌کنند که نباید خیلی این حرف‌ها را جدی گرفت.

وی افزود: اینکه رهبر انقلاب می‌فرمایند: ایران نیاز به اقتصاد مقاومتی دارد و باید آن را احیا کرد باید به این موضوع توجه داشته باشیم و اگر کسی نسبت به این حرف تردید نشان دهد شناخت کافی نسبت به اوضاع ندارد. این امر مانند آب حیات برای ایران امروز است.

لاریجانی همچنان به این فرمایش مقام معظم رهبری اشاره داشت که فرموده‌اند: تولید باید رونق پیدا کند افزود: این کار باید عملی شود چرا که علاج کار ما در این است اگر بستر مناسب برای افراد در زمینه تولید ایجاد شود که بتوانند سرمایه گزاری کنند این امر موجب اشتغال زایی می‌شود اتفاقی که نیاز امروز جامعه ماست، احیا کردن فکر جهادی است و در حوزه اقتصاد و بین الملل، امروز قدرت و توان مسلمانان را افزایش می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه ایجاد اقتصاد مقاومتی در درون کلیدش در تولید ملی است افزود: تصویری که امروز از ایران دیده می‌شود این است که از جهت جمعیت نفت، گاز، نیروی متخصص زیاد و... غنی است که همه این‌ها مولفه قدرت هستند و باید که این استعداد‌ها را بالفعل کرد امری که موجب نگرانی غربی‌ها و در ظاهر مساله هسته‌ای را بهانه می‌کند.

لاریجانی در پایان با اشاره به اینکه کاری که شهرداری در این چندسال با کار فراوان انجام داده کار پرمایه است و باغ موزه دفاع مقدس از جمله موزه‌هایی است که می‌تواند درتمام شرایط برای ایرانیان حیات بخش باشد و اسباب خیر و برکت برای ایران به شمار آید.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر