کد خبر: 67273 A

من از برخی اظهار نظرهای مسئولان فرمانداری در رسانه‌ها تعجب می‌کنم چراکه در جلسات متعددی با حضور فرماندار استدلال‌های علمی و کار‌شناسی سازمان تاکسیرانی ارائه شده و فرماندار و نمایندگانشان آن را پذیرفته‌اند.

ایلنا: مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری تهران تصریح کرد: درصورتیکه فرمانداری مخالفتی با افزایشنرخ کرایه‌ها بر اساس مصوبه شورای شهر تهران دارد بهتر است یارانه‌های دولتی را برای جبران آن به تاکسی رانان اختصاص دهد.

به گزارش ایلنا، میثم مظفر افزایش ۳۱ و نیم درصدی نرخ کرایه تاکسی در سال ۹۲ را بر اساس مصوبه شورا و در راستای نرخ اعلام رسمی تورم از سوی بانک مرکزی دانست و گفت: بر همین اساس نرخ بلیت قطار، هواپیما و حمل و نقل برون شهری نیز از ابتای سال افزایش یافته است و کسبه و بازار نیز هر روز نرخ‌ها بر اساس نوسانان بازار ارز و طلا تنظیم می‌کنند.

مظفر تصریح کرد: این در حالیست که تاکسیرانان بدون در نظر گرفتن هرگونه یارانه دولتی هنوز افزایش رسمی را در نرخ‌های سال جدید نداشته‌اند و منتظر اعلام نظر فرمانداری‌اند. وی خاطرنشان کرد: من از برخی اظهار نظرهای مسئولان فرمانداری در رسانه‌ها تعجب می‌کنم چراکه در جلسات متعددی با حضور فرماندار استدلال‌های علمی و کار‌شناسی سازمان تاکسیرانی ارائه شده و فرماندار و نمایندگانشان آن را پذیرفته‌اند.

مدیرعامل تاکسیرانی تصریح کرد: نباید اجازه دهیم زندگی تاکسیرانان از سال گذشته بد‌تر شود. این در حالیست مصوبه شورای شهر از روز ۲۸ اسفند ۹۱ به فرمانداری ارسال شده است و تا کنون-۹ اردیبهشت ۹۲- هیچ اعتراض قانونی از سوی فرمانداری به شورای اسلامی شهر تهران ارسال نشده و ادله و استدلالی برای زیاد نشدن نرخ کرایه تاکسی‌ها از این فرمانداری ارائه نشده است.

وی درادامه افزود: با همه این‌ها مادامی که شورای شهر تهران به طور رسمی نرخ‌ها را ابلاغ نکند رانندگان تاکسی بایدبر اساس نرخ سال گذشته دریافت کنند. با این حال مسئولان نباید زمینه قانون گریزی رانندگان را رقم بزنیم. به گفتهی مظفر آخرین زمان برای ابلاغ نرخ کرایه‌ها ده روز آینده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر