کد خبر: 67686 A

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

مهم‌تر از همه فعالیت‌ها وجود روحیه جهادی و اعتقادی است چرا که اگر کار‌ها با این روحیه انجام شود، قطعاً رشد و ارتقاء در کشور صورت خواهد گرفت.

ایلنا: سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: صنعت خودروسازی درحوزه زنجیره تأمین منابع مالی باید راهبرد معین و استراتژی مشخصی داشته باشد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، روح‌ ا... عباس‌پور افزود: خودروسازی به عنوان یک بنگاه اقتصادی باید سودآور باشد و خودروسازان نباید به تسهیلات و منابع بانکی اتکا داشته باشند.

وی با اشاره به این‌ که خودروسازان نباید به بانک‌ها متکی باشند، اظهار کرد: حتی بخشی از درآمد خودروسازان نیز باید برای اشتغال و ارتقای کیفیت خودرو صرف شود.

عباسی‌پور با تاکید بر لزوم افزایش بهره‌وری در صنعت خودرو، تصریح کرد: باید با رشد ظرفیت‌های اسمی، هزینه تمام شده در صنعت خودرو کاهش یابد.

وی با بیان اینکه صنعت خودرو نیازمند توجه بیشتر به کیفیت است، اضافه کرد: در دنیای اقتصادی بدون مرز، آنچه مهم است کیفیت است چرا که پایداری بنگاه‌های اقتصادی با کیفیت بالا محقق می‌شود.

عباس‌پور با اعلام اینکه خودروسازان برای کسب بازارهای جهانی و پویایی در رقابت باید کیفیت خود را بالا ببرند، گفت: ارتقای کیفیت، افزایش بهره‌وری و کاهش قیمت، جز در ارتباط و تعامل موثر با مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی محقق نمی‌شود.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پایان خاطرنشان کرد: مهم‌تر از همه فعالیت‌ها وجود روحیه جهادی و اعتقادی است چرا که اگر کار‌ها با این روحیه انجام شود، قطعاً رشد و ارتقاء در کشور صورت خواهد گرفت.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر