کد خبر: 67737 A

در این حادثه ۱۲ تن از ساکنان این ساختمان در طبقات فوقانی و یك پیرمرد در داخل ساختمان محبوس شده بودند كه با تلاش آتش نشانان نجات یافتند.

ایلنا: سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از وقوع حادثه آتش‌سوزی در یک ساختمان مسکونی واقع در گیشا بر داد.

سید جلال ملکی در گفت‌وگو با ایلنا، با بیان این مطلب افزود: ساعت ۱۰:۳۹ امروز به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد كه حادثه ای در یك ساختمان سه طبقه ۱۲ واحدی رخ داده است. بلافاصله بعد از اطلاع آتش‌نشانان ایستگاه ۱۰ و گروه نجات ۳ به محل حادثه واقع در محله گیشا خیابان ۲۴ اعزام شدند.

وی با بیان اینكه حادثه در یکی از این واحد‌ها به مساحت ۸۰ مترمربع رخ داد، گفت: این حادثه دود غلیظی را در تمام ساختمان ایجاد كرده بود.

سخنگوی سازمان آتش نشانی ادامه داد:  به دلیل قفل بودن این واحد مسکونی آتش‌نشانان با تجهیزات ابتدا اقدام به بازکردن درب خانه کردند و سپس عملیات اطفای حریق آغاز شد.

ملكی با اشاره به اینكه در اجرای عملیات یک پیرمرد ۸۵ ساله بیمار در میان دود و شعله‌های آتش محبوس شده بود، تصریح كرد: آتش‌نشانان این پیرمرد را به سرعت از ساختمان خارج و به عوامل اورژانس مستقر در محل حادثه تحویل دادند.

وی ادامه داد:‌ آتش‌ نشانان اقدامات خود برای اطفای حریق که در اتاق خواب این واحد مسکونی رخ داده و در حال سرایت به سایر اماکن بود را آغاز کرده و پس از مدتی شعله‌های آتش را به طور کامل مهار و اطفا کردند. در این حادثه ۱۲ تن از ساکنان این ساختمان در طبقات فوقانی محبوس شده بودند كه با تلاش آتش نشانان نجات یافتند.

وی درباره علت حادثه چیزی نگفت و تنها اعلام كرد:  كار‌شناسان سازمان آتش‌نشانی مشغول بررسی علت وقوع این حادثه هستند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر