کد خبر: 67826 A

پروین احمدی نژاد:

اگر این طرح تصویب شود ناچاریم برای تحقق آن زنانی که عرضه مسئولیت را ندارند وارد کار کنیم و بخواهیم که حتما در صحنه مدیریتی حضور داشته باشند. من موافق حذف تبصره 4 از این طرح هستم.

ایلنا: پروین احمدی نژاد گاهی فراموش می‌كند كه یك زن است و برای حقوقان باید حداقل تلاش ها كند نمونه بارز این مساله مخالفت وی با افزایش تعداد مدیران شهری زن در چند سال آینده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در جلسه علنی امروز اعضای شورای شهر درباره افزایش حضور مدیران شهری زن اظهار نظر متفاوتی داشتند.

در این میان معصومه ابتکار و معصومه آباد و مرتضی طلایی تنها کسانی بودند که به نوعی موافق افزایش تعداد مدیران شهری زن در برنامه 5 ساله آینده شهرداری تهران بودند. در این میان خسرو دانشجو، مهدی چمران و حبیب کاشانی اعضایی بودند که موضع مشخص خود را نسبت به ارائه مسئولیت ها در مدیریت شهری به زنان اعلام کردند.

نکته جالب در میان موافقان و مخالفان این طرح نظر پروین احمدی نژاد به عنوان یکی از سه نماینده زن در شورای شهر بود.

وی با بیان اینکه من نیز می خواهم نظر خود را نسبت به این طرح الزام شهرداری تهران به تدوین برنامه جامع آموزش توانمندسازی و سازماندهی زنان برای مشارکت در حفظ ارتقا و مدیریت سلامت و محیط زیست شهری ارائه دهم، گفت: به نظر من آقای چمران و دانشجو به حق مخالف این طرح هستند این که الزام شود طی 5 سال آینده تعداد مدیران زن به 50 درصد افزایش یابد درست نیست.

وی ادامه داد: با تصویب این طرح مدیریت شهری ملزم به این کار می شود در حالی که شرایط برای حضور زنان در کنار مردان باید متناسب با نیاز جامعه باشد. این عدالت جنسی است و نباید آن را تبعیض جنسیتی یاد کرد.

احمدی نژاد با بیان اینکه اگر این طرح تصویب شود ناچاریم برای تحقق آن زنانی که عرضه مسئولیت را ندارند وارد کار کنیم و بخواهیم که حتما در صحنه مدیریتی حضور داشته باشند. من موافق حذف تبصره 4 از این طرح هستم.

وی ادامه داد: باید شرایط برای حضور بانوان بر اساس ظرفیت موجود و شایسته سالاری باشد. نمی شود که به دلیل اینکه فردا روز زن است نگاه مهربانانه به زنان داشته باشیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر