کد خبر: 69412 A

نرخ جدید کرایه تاکسی در تهران سرانجام اجرایی شد؛

سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی تهران بر اساس پیش‌بینی‌های قبلی و برنامه‌ریزی‌های به عمل آمده، ظرف چند روز آینده نسبت به اعمال نرخ‌های جدید کرایه انواع تاکسی در پایتخت اقدام خواهد کرد.

ایلنا: رییس شورای اسلامی شهر تهران با ابلاغ مصوبه اجرای نرخ جدید کرایه تاکسی به فرمانداری تهران و شهرداری تهران، تاکید کرد: این مصوبه قطعی و لازم‌الاجراست.

به گزارش ایلنا، مهدی چمران با صدور نامه‌ای به فرماندار تهران یادآور شد: پیرو ابلاغیه‌ای به تاریخ ۲۶/۱۲/۹۱ مبنی بر «تعیین نرخ کرایه انواع تاکسی در شهر تهران در سال ۹۲»، هیچ ‌گونه اعتراضی از سوی فرمانداری در مهلت مقرر قانونی پیش‌بینی شده در ماده هشتادم قانون شورا‌ها به شورای اسلامی شهر تهران واصل نشده است.

چمران در این نامه خطاب به فرماندار تهران با اشاره به سپری شدن مهلت مقرر قانونی به منظور اعتراض فرمانداری، تاکید کرد: مصوبه نرخ جدید کرایه تاکسی عملاً قطعی و لازم‌الاجرا تلقی می‌شود.

بنابر این گزارش سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی تهران بر اساس پیش‌بینی‌های قبلی و برنامه‌ریزی‌های به عمل آمده، ظرف چند روز آینده نسبت به اعمال نرخ‌های جدید کرایه انواع تاکسی در پایتخت اقدام خواهد کرد.

این گزارش می‌افزاید مصوبه «تعیین نرخ کرایه انواع تاکسی در شهر تهران در سال ۹۲» در جلسه علنی مورخ ۲۰/۱۲/۹۱ شورای اسلامی شهر تهران با اکثریت آرای موافق اعضای شورا مورد تصویب قرار گرفته و در روز۲۶ اسفند ماه نیز از سوی رییس شورا ابلاغ شده بود.

وفق ماده هشتادم قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران، در صورتی که مصوبات شورا‌ها تا دو هفته پس از تاریخ ابلاغ مورد اعتراض مسئولین ذیربط قرار نگیرد، لازم‌الاجرا خواهد بود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر