کد خبر: 69611 A

جاوید تصریح کرد:

در طرح تفصیلی جدید، مصوب شد تا اراضی با وسعت بیش از دو هزار متر مربع که در طرح قبلی دارای کاربری فضای سبز بودند و حقوق مکتسبه برای آن حفظ نشده بود تا پایان سال ۹۵ در قالب فضای سبز تثبیت شوند.

ایلنا: معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با بیان اینکه سرانه فضای سبز تهران نزدیک به استانداردهای مناسب شهری است، گفت: باتوجه به اهمیت فضای سبز، ضوابط ویژه‌ای برای حفظ و توسعه این فضا در طرح تفصیلی تهران پیش بینی شده است.

به گزارش ایلنا، علیرضا جاوید با بیان اینکه درطرح تفصیلی جدید به موضوع فضای سبز توجه خوبی شده است، گفت: در این زمینه در این طرح، پهنه G تعریف شد که این پهنه ویژه فضای سبز است و کاربری دیگری در آن دنبال نمی‌شود.

وی افزود: همچنین در طرح تفصیلی جدید، مصوب شد تا اراضی با وسعت بیش از دو هزار متر مربع که در طرح قبلی دارای کاربری فضای سبز بودند و حقوق مکتسبه برای آن حفظ نشده بود تا پایان سال ۹۵ در قالب فضای سبز تثبیت شوند.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران در ادامه خاطر نشان کرد: علاوه بر این ضوابطی در نظر گرفته شده است تا اراضی که دارای کاربری فضای سبز و خدماتی هستند، در صورتی که مالک بخواهد به صورت انتفاعی از آن بهره برداری کند موظف است ۷۰ درصد ملک را رایگان به مدیریت شهری واگذار کرده و در ۳۰ درصد قدر السهم مالک بارگذاری صورت گیرد که این نیز در راستای تامین و تحقق سرانه خدمات انتفاعی و غیر اتفاعی شهر و به ویژه سرانه خدمات غیر انتفاعی مانند فضای سبز و سرانه خدمات هفت گانه تعریف شده است.

به گفته جاوید در مجموع با اقدامات انجام شده در سازمان پارک‌ها و مناطق ۲۲ گانه، سرانه فضای سبز تهران در حال رشد و نزدیک به استانداردهای مناسب شهری است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر