کد خبر: 69656 A

هم اکنون ۲۰۱۶ بوستان در تهران وجود دارد که ۸۱۶ مورد آن در این دوره مدیریت شهری احداث شدهاست. همچنین دراین دوره ۱۶ هزار هکتار جنگل کاری انجام شده است.

ایلنا: یازدهمین نمایشگاه بین المللی گل و گیاه، تجهیزات پارکی و صنایع وابسته صبح امروز با حضور شهردار تهران در محل دائمی نمایشگاه‌های شهرداری تهران در بوستان گفتگو آغاز به کار کرد.

به گزارش ایلنا، مدیر عامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهر تهران، حمایت از صنعت گل و گیاه و توسعه آن و همچنین ترویج فرهنگ طبیعت دوستی را از اهداف برگزاری نمایشگاه دانست و گفت: در این دوره ۲۰۰ تولید کننده داخلی و ۴۰ شرکت از ۱۴ کشور در نمایشگاه حضور دارند. علی محمد مختاری به نمایش گذاشتن گل‌های آپارتمانی، شاخه بریده، فضای باز و همچنین تجهیزات وابسته در نمایشگاه اشاره کرد و افزود: همزمان با آغاز نمایشگاه، کاروان گل نیز در سطح شهر به نمایش درخواهد آمد تا شهروندانی که امکان بازدید از نمایشگاه را ندارند از کاروان گل دیدن کنند.

وی با بیان اینکه سرانه فضای سبز درون شهری تهران به ۱۵ متر و برون شهری به ۲۳ متر رسیده است اظهار کرد: امروز در توسعه فضای سبز، فاصله‌ای میان جنوب و شمال شهر نیست. بهترین و بزرگ‌ترین بوستان‌ها همچون ولایت، پامچال و... در جنوب شهر احداث شده‌اند.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز در ادامه به توسعه کمربند سبز پیرامون تهران و اجرای آن در ارتفاع ۱۸۰۰ تا ۲۴۰۰ اشاره کرد و گفت: این طرح با دستور شهردار تهران و حمایت بی‌دریغ شورای شهر به اجرا درآمده است. این طرح که فاز دوم آن شامل ۵۰ هزار هکتار و فاز اول آن ۳۸ هزار هکتار است با هدف جلوگیری از گسترش بی‌رویه شهرو تاثیرگذاری بر اقلیم شهر تهران در حال اجراست.

مختاری افزود: سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری نیز چندی پیش از سوی فائو به عنوان مرکز آموزش جنگل داری انتخاب شد.

وی در ادامه با بیان اینکه تعداد بوستان‌های تهران در سال ۸۴، ۱۲۰۰ مورد بوده است گفت: هم اکنون ۲۰۱۶ بوستان در تهران وجود دارد که ۸۱۶ مورد آن در این دوره مدیریت شهری احداث شدهاست. همچنین دراین دوره ۱۶ هزار هکتار جنگل کاری انجام شده است.

مختاری احداث بوستان‌های ویژه بانوان، احداث بوستان ۱۱۰ هکتاری ولایت در زمان ۶۶ روز، شناسنامه دار کردن درختان تهران، کاشت ۷ میلیون نهال در زمستان گذشته در تهران را از دیگر برنامه‌های انجام شده نام برد و گفت: باغ مینیاتور نیز در ماه آینده بهره برداری می‌شود همچنین باغ گل‌ها و چند بوستان در اراضی عباس آباد در مرحله طراحی قرار دارد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر