کد خبر: 69670 A

از مجموعه مقالات ارائه شده به دبیرخانه 12 کتاب آماده چاپ است که 5 عنوان توسط شهرداری تهران چاپ و در همایش در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد. 7 کتاب نیز آماده رونمایی و چاپ است.

ایلنا: همزمان با برگزاری نخستین کنگره بین المللی استاد شهریار، از تندیس این شاعر بزرگ در پارک بهجت آباد منطقه 6 رونمایی خواهد شد.

به گزارش ایلنا، عباداله فتح الهی مسئول ستاد اجرایی کنگره و شهردار منطقه 19 به تشریح برنامه های این کنگره پرداخت و افزود: این کنگره در دو روز 18 و 19 اردیبهشت برگزار می شود.

فتح الهی با اشاره به اینکه ستاد اجرایی کنگره استاد شهریار یک سال قبل توسط دوستداران وی تشکیل شده است تصریح کرد: شهرداری تهران متولی اجرای این کنگره شد تا با پتانسیل مناسبی این مراسم برگزار شود.

به گفته وی به همت اساتید و دوستداران استاد شهریار در داخل و خارج از ایران نزدیک به 750 مقاله به دبیرخانه ارسال شد که 37 مقاله پذیرفته و چاپ شده اند. 17 مقاله نیز توسط اساتید ارائه خواهد شد. همچنین 6 مقاله خارجی از کشورهای آلمان، پاکستان، تاجیکستان، آذربایجان، ترکیه و هلند و 11 مقاله نیز توسط شخصیتهای علمی وادبی داخل کشور نگارش شده است.

فتح الهی افزود: از مجموعه مقالات ارائه شده به دبیرخانه 12 کتاب آماده چاپ است که 5 عنوان توسط شهرداری تهران چاپ و در همایش در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد. 7 کتاب نیز آماده رونمایی و چاپ است.

گفتنی است سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین سید محمود مرعشی، ارائه مقالات علمی توسط اساتید ایرانی و خارجی، نقل اشعار ترکی و فارسی و نیز اجرای موسیقی سنتی فارسی و آذری از برنامه های اجرایی این کنگره است.

شهرداری منطقه 19
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر