کد خبر: 73044 A

مدیركل پیش بینی سازمان هواشناسی به ایلنا خبر داد:

شدت بارش ها در استان‌های اردبیل، تهران، ایلام، مركزی، لرستان، همدان و البرز خواهد بود. همچنین فردا دامنه بارش ها در شمال شرق و شرق نیز خواهد بود و شدت بارش در استان‌های اردبیل و زنجان بیشتر خواهد بود.

ایلنا:‌ مدیركل پیش بینی سازمان هواشناسی با بیان اینكه امروز در بیشتر نقاط كشور باراش باران انتظار می‌رود، گفت: بارش ها تا روز شنبه در نواحی مختلف كشور ادامه دارد.

عبدالرضا امیدوار شهری در گفت و گو با ایلنا، با بیان اینكه به دلیل عبور امواج كوتاه از نیمه شمالی كشور در روزهای جمعه و شنبه رگبار باران گاهی با رعد و برق و وزش باد پیش بینی می‌شود، افزود: امروز در مناطق شمال غرب، غرب، دامنه های زاگرس، دامنه‌های البرز و سواحل شمالی رگبار باران پیش بینی می‌شود.

وی ادامه داد: شدت بارش‌ها در استان‌های اردبیل، تهران، ایلام، مركزی، لرستان، همدان و البرز خواهد بود. همچنین فردا دامنه بارش ها در شمال شرق و شرق نیز خواهد بود و شدت بارش در استان‌های اردبیل و زنجان بیشتر خواهد بود.

مدیركل پیش بینی سازمان هواشناسی همچنین تصریح كرد: در روز جمعه بارش در استان‌های اردبیل، شمال سمنان و شرق مازندارن از شدت بیشتری برخوردار است و از ظهر جمعه و طی روز شنبه خلیج فارس در مناطق مركزی و شرقی به سبب افزایش سرعت باد مواج و طوفانی پیش بینی می‌شود.

وی گفت:‌ در این مدت به تناوب در برخی نقاط استان‌های ایلام، خوزستان، بوشهر، كرمان و سیستان و بلوچستان باد و گرد و خاك رخ می‌دهد.

وی ادامه داد:‌ روز شنبه شدت بارش ها در خراسان شمالی و رضوی خواهد بود و نوار شمالی نیز همچنان بارانی است.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر