کد خبر: 74532 A

تشکری هاشمی خبر داد:

در طرح جامع حمل و ترافیک شهر تهران، هر معبری که تمایل مردم برای تردد در آن بیشتر باشد، نیازمند به حمل و نقل عمومی تشخیص داده شده و توسعه سیستم های نقلیه عمومی در این معابر در دستور کار قرار گرفته است.

ایلنا: معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه به روز رسانی طرح جامع حمل و نقل و ترافیک پایتخت محقق شده است گفت: موضوع حمل و نقل انسان محور از جمله موضوعاتی است که بر کلیات طرح جامع سایه انداخته و پیاده روی و دوچرخه سواری در این بازنگری بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است.

به گزارش ایلنا، سید جعفر تشکری هاشمی با بیان این مطلب اظهار کرد: به روز رسانی طرح جامع حمل و نقل و ترافیک شهر تهران به طور کامل انجام شده است و پیشنهادات را قبل از پایان سال 91 به شهرداری برای ارسال به شورای شهر ارایه کردیم و آمادگی داریم هر زمانی که شورای شهر اعلام آمادگی کند در کمیسیون ها و صحن علنی شورا، تغییرات را ارایه دهیم تا سیر مراحل تصویب در شورای عالی ترافیک کشور نیز انجام شود.

وی افزود: در این بازنگری و به روز رسانی، آن چه بیشتر از قبل مورد توجه قرار گرفته موضوع پیاده روی، دوچرخه سواری، اصلاح شبکه معابر، تغییر در نوع نگاه به حمل و نقل عمومی و پارکینگ و پارکینگ سازی بوده است و مهمترین تغییرات را در این بخش ها داشته ایم.

معاون شهردار تهران در مورد تغییرات و بازنگری در بخش مترو گفت: تغییرات اساسی در این بخش نداشتیم ولی چون مسئولیت احداث مترو حومه تهران نیز به ما واگذار شده است، این مهم در طرح جامع حمل و نقل و ترافیک مدنظر قرار گرفته و دیده شده است.

وی با بیان این اینکه تغییر نگرش ها در موضوع حمل و نقل انسان محور از جمله مهمترین موضوعاتی است که مورد توجه قرار گرفته و سایه بر کلیات طرح جامع انداخته است گفت: در طرح جامع حمل و ترافیک شهر تهران، هر معبری که تمایل مردم برای تردد در آن بیشتر باشد، نیازمند به حمل و نقل عمومی تشخیص داده شده و توسعه سیستم های نقلیه عمومی در این معابر در دستور کار قرار گرفته است.

تشکری هاشمی خاطر نشان کرد: همچنین امکان زیارتی و مقدس و مراکز خرید به عنوان هدفی برای پیاده روی و پیاده راه سازی در طرح جامع مد نظر قرار گرفته اند.

وی ادامه داد: دوچرخه سواری نیز که در طرح جامع حمل و نقل و ترافیک قبلی کمرنگ بود این بار و در بازنگری های صورت گرفته به طور گسترده و به عنوان یک مد حمل و نقلی مورد توجه قرار گرفته است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر