کد خبر: 75691 A

در 2 ماهه اول سال جاری تعداد 229 پروانه ساختمانی به متراژ 71714 مترمربع توسط معاونت شهرسازی و معماری صادره شده است.

ایلنا:‌ شهردار منطقه 10 از افزایش صدور گواهی های ساختمانی و پروانه های تجمیعی از ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

به گزارش ایلنا، فرامرز عظیمی شهردار منطقه ضمن اعلام این خبر، با بیان لزوم ساماندهی بافت منطقه با توجه به ویژگی های خاص هویتی و کالبدی آن گفت: ساماندهی بافت های قدیمی و تغییر سیمای شهری یکی از پروژه ها و موضوعات مهم و مورد توجه شهرداری در سال‌های اخیر بوده که با توجه به بافت فرسوده، جمعیت متراکم و کمبود سرانه های مختلف این موضوع در منطقه بر اساس فرآیند برنامه ریزی و طراحی شهری با جدیت پییگیری می شود و با بهره گیری از ظرفیت های مردمی و ارائه تسهیلات ویژه برای نوسازی، تاکنون اقدامات خوبی در این زمینه صورت گرفته و هم راستا با نوسازی، تامین سرانه های مختلف و ایجاد بسترهای لازم برای زندگی مطلوب در دست اجراست.

وی با تشریح اقدامات صورت گرفته برای افزایش ساخت و ساز در منطقه گفت: در 2 ماهه اول سال جاری تعداد 229 پروانه ساختمانی به متراژ 71714 مترمربع توسط معاونت شهرسازی و معماری صادره شده همچنین ظرف امسال تعداد 442 گواهی ساختمانی در منطقه صادر شده که نسبت به رقم 366 فقره سال گذشته افزایش محسوسی داشته است.

شهردار منطقه با بیان این که 36 درصد از کل پروانه های صادره به صورت تجمیعی بوده است افزود: 83 فقره از پروانه های صادره تجمی دو و چند پلاک بوده است که این موضوع بیانگر مشارکت شهروندان در نوسازی و اقبال عمومی از بسته های تشویقی و تسهیلات بوده است.

به گفته عظیمی 68 درصد از کل پروانه های صادره در محدوده مصوب بافت فرسوده قرار دارد و در این راستا تاکنون 20830698507 ریال تخفیف اعمال شده است.

وی در پایان نوسازی را گامی مثبت در جهت تحول منطقه برشمرد و افزود: تحقق اهداف مدیریت شهری در راستای ایجاد رفاه و آسایش شهروندان و تامین ایمنی و سلامت آنان در گرو مشارکت سازنده شهروندان است که حاصل این حرکت بزرگ و رو به رشد بروز تغییر و تحول های مثبت و کارآمد در شهرداری و افزایش رضایتمندی است.

شهرداری منطقه 10
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر