کد خبر: 75693 A

معاون شهردار تهران:

افرادی که نه حرف زدند و نه شعار دادند اما برای تأمین آسایش و راحتی مردم خود جهادگونه کار و تلاش کردند، چقدر موفق هستند و سپس کارنامه این دو گروه را با یکدیگر مقایسه کنیم.

ایلنا: معاون شهردار تهران در مراسم رونمایی از سیستم پلاک خوان مراکز معاینه فنی که صبح شنبه چهارم خرداد در مرکز معاینه فنی نیایش برگزار شد، از انتخاب تهران به عنوان یکی از شهرهای برجسته جهان در زمینه توسعه مترو و بی آر تی خبر داد.

به گزارش ایلنا، سید جعفر تشکری هاشمی افزود: امروز مردم از حرف زیاد زدن و شعار گزاف دادن خسته شده‌اند و نیاز دارند تا با تلاش و کوشش، شهر و کشورشان آباد و توسعه یافته شده و خود و خانواده‌شان در آرامش و رفاه باشند.

برخی خوب شعار می‌دهند اما بعضی خوب کار می‌کنند
وی با اشاره به این که باید ببینم افرادی که خوب حرف می‌زنند و شعار می‌دهند در عمل چقدر در آبادانی، عمران و توسعه کشور موفق بوده‌اند، اظهار کرد: در مقابل باید ببینیم افرادی که نه حرف زدند و نه شعار دادند اما برای تأمین آسایش و راحتی مردم خود جهادگونه کار و تلاش کردند، چقدر موفق هستند و سپس کارنامه این دو گروه را با یکدیگر مقایسه کنیم.

معاون شهردار تهران با بیان این که مدیریت شهری در تهران شعار نمی‌دهد بلکه عمل می‌کند که به عنوان نمونه می‌توان بزرگراه 35 کیلومتری امام علی (ع) را مثال زد، تصریح کرد: حق مردم تهران است که با ایمنی در شهر تردد کنند و مصداق این حق، بزرگراه امام علی (ع) است که از طریق آن می‌توان با آرامش و امنیت، جنوبی‌ترین نقطه تا شمالی‌ترین نقطه شهر را در نیم ساعت پیمود.

تشکری هاشمی با تاکید بر این که سیاست مردم‌مداری مدیریت شهری تهران، جلب رضایت‌مندی شهروندان تهرانی و احقاق حقوق ایشان است، اضافه کرد: حق مردم تهران و کشورمان است که با آرامش و ایمنی زندگی کنند و زندگی آرام و راحت داشته باشند.

مصوبات زیست محیطی شاخص توسعه شهرها و کشورهاست
وی با ابراز تاسف از مصوبه دوره قبل مجلس در خصوص معافیت 5 ساله خودروهای تولیدی از معاینه فنی، اظهار کرد: خودروهای داخلی نو از استانداردهای ایمنی، زیست‌محیطی و رفاهی پایینی برخوردارند و معافیت 5 ساله آن‌ها از معاینه فنی پیام نا مبارکی بود.

معاون شهردار تهران با طرح این پرسش که آیا کسانی که خودروهای تولیدی را 5 سال از انجام معاینه فنی معاف کردند، از خودروسازان نیز خواستند که خودرویی بسازند که 5 سال هیچ عیب و نقصی نداشته باشد، تصریح کرد: مصوبات زیست محیطی از جمله شاخص‌های توسعه شهرها و کشورهاست و کسانی که با تصویب قانون اجازه می‌دهند خودروهای نا امن تردد کنند، اصل توسعه را زیر سوال می‌برند.

وی با اعلام این که با هماهنگی پلیس راهور و پلیس راه در ایام عید ده‌ها دستگاه اتوبوس مسافربری که ظاهر نو داشتند، مورد معاینه فنی قرار گرفتند، اضافه کرد: ظاهراً این خودروها هیچ عیب و نقصی نداشتند اما صد در صد آن‌ها که هر کدام در هر سرویس سی و چند مسافر را جابه‌جا می‌کنند، در معاینه فنی مردود شدند.

32 درصد خودروها در معاینه فنی مردود می‌شوند
وی با انتقاد شدید از سازندگان خودرو، اظهار کرد: کاش شورای رقابت به جای رقابت بر سر قیمت خودرو و کورس گذاشتن برای افزایش آن، در افزایش ایمنی خودروها نیز کاری می‌کرد تا خودروسازان با یکدیگر رقابت کنند تا مردم مجبور نباشند با پرداخت حداکثر قیمت برای خرید خودرو، حداقل ایمنی را از خودروی خریداری شده دریافت کنند.

معاون شهردار تهران با اشاره به این که به طور متوسط 32 درصد خودروی مراجعه کننده به مراکز معاینه فنی نمی‌توانند نمره قبولی بگیرند و مردود می‌شوند که باعث دل‌نگرانی است، تصریح کرد: متاسفانه خودروسازان به جای ایمنی بیشتر به سود بیشتر فکر می‌کنند.

تشکری هاشمی با بیان این که کسانی که مجوزهای جعلی معاینه فنی توزیع می‌کنند، در واقع مجوز مرگ صاحب خودرو و خانواده‌اش را توزیع می‌کنند، اضافه کرد: توزیع برگه‌های جعلی معاینه فنی از توزیع مواد مخدر بدتر است چرا که این افراد به صورت مستقیم با جان و مال و امنیت مردم بازی می‌کنند.

نامزدهای ریاست جمهوری و شورای شهر برنامه زیست محیطی ارائه دهند
وی با اعلام این که تونل‌های شهری از تمام استاندارهای لازم برخوردار هستند، گفت: این نشان دهنده آن است که وقتی تکنولوژی هوشمند در خدمت مدیریت هوشمند قرار گیرد، به بهترین شکل ممکن می‌توان از آن استفاده کرد و مدیریت هوشمند با کنترل هوشمند ترافیک، می‌تواند ایمنی را برای شهروندان به ارمغان آورد.

معاون شهردار تهران با درخواست از نامزدهای ریاست جمهوری و نامزدهای شورای شهر در مورد توجه به موضوعات زیست‌محیطی، افزود: پیشنهاد می‌شود این عزیزان محور محیط زیست و برنامه‌هایی که برای بهبود آن دارند را به عنوان یکی از مباحث محوری گفتمان خود مطرح کنند تا مردم از نظرات ایشان در این خصوص از نزدیک آشنا شوند.

تشکری هاشمی در پایان با تاکید بر این که تهران به الگوی دیگر شهرهای کشور تبدیل شده، خاطرنشان کرد: در هشتمین کنگره جهانی اتحادیه بین‌المللی حمل و نقل (UITP) که در حال حاضر در ژنو سویس در حال برگزاری است، تهران در دو موضوع توسعه اتوبوسرانی تندرو (BRT) و توسعه راه آهن شهری (مترو) به عنوان یکی از شهرهای برجسته جهان مورد تقدیر قرار می‌گیرد.

گفتنی است پیش از سخنان معاون شهردار تهران، مهندس سید علی رضوی مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران با ارائه گزارشی از وضعیت مراکز معاینه فنی، در مورد سیستم پلاک‌خوان این مراکز و عملکرد سیستم مذکور توضیحاتی ارائه کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر