کد خبر: 75846 A

با برگزاری یادواره شهدا در محدوده شمال غرب تهران؛

خانواده محترم شهید فداکار آتش نشان امید عباسی از جمله مهمانان افتخاری یادوراه شهدای منطقه 22 بودند که مورد تقدیر امام جمعه تهران و شهردار منطقه 22 قرار گرفتند.

ایلنا: با برگزاری مراسم با شکوهی با عنوان " آسمانی ها"در مجموعه ورزشی غدیر منطقه 22، ضمن پاسداشت یاد و خاطره شهدای جان برکف 8 سال دفاع مقدس، از خانواده معظم شهدای این منطقه تقدیر شد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 22، این مراسم بعد از ظهر 4 خرداد ماه، با حضور آیت الله صدیقی امام جمعه موقت تهران، شهردار و مسئولان منطقه 22، جمعی از مسئولان کشوری و لشکری، نیک نژاد مدیر سازمان تبلیغات
اسلامی استان تهران، شورایاران محله های 9 گانه و خانواده های معظم شهدای منطقه برگزار شد.

در این مراسم حسین مرادی شهردار منطقه با استقرار در جایگاه سخنران با اشاره به سخنان امام خمینی (ره) همچنین رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) در خصوص نقش و جایگاه شهدا در کشور اسلامی ایران همچنین تبریک سالروز آزادسازی خرمشهر گفت: « خرمشهر آزاد شد؛ این عبارت هنوز بعد از 30 سال تازگی خود را حفظ کرده و کهنه نشده و تا تاریخ باقی است، باقی خواهد ماند. مردان مرد، جنگ آوران عرصه جهادند که ترس را مغلوب کردند تا فتوت آشکار شود. امروز به پاس قدردانی از خانواده های معظم ایشان و زنده نگه داشتن یاد و خاطره رشادتهای دلیر مردان جنگ تحمیلی گرد هم آمده ایم و امیدواریم این یادواره گامی در جهت تجدید میثاق با آرمانهای والای شهدا باشد. »

خانواده محترم شهید فداکار آتش نشان امید عباسی از جمله مهمانان افتخاری یادوراه شهدای منطقه 22 بودند که مورد تقدیر امام جمعه تهران و شهردار منطقه 22 قرار گرفتند. شهردار منطقه 22 در پایان صحبتهای خود از ساخت و نصب تندیس شهید امید عباسی در بوستان جوانمردان ایران در آینده نزدیک خبر داد.

ستاد یادواره شهدای منطقه 22، با توجه به مصوبه شورای فرهنگی این منطقه از 3 ماه پیش تشکیل شد و برای برگزاری آن افزون بر معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران و منطقه 22، ناحیه بسیج عمار یاسر، سراهای محله ها، ائمه جماعات منطقه و شهروندان ساکن محدوده شمال غرب پایتخت، مشارکت داشتند. در این برنامه افزون بر اجرای نماهنگ ویژه،
شعرخوانی، سخنرانی و...، از 7 مادر شهید که هرکدام 2 فرزند خود را در راه آرمانهای انقلاب، فدا کرده بودند، تقدیر بعمل آمد.
مادران بزرگوار شهیدان محمد و علی شریفی، منوچهر و ابوالفضل نکونام قدیرلی، حسین و غلامرضا وفایی، سید محمد و سید مهدی میرزمانی، حسن و سیاوش علیمرادی و محمد و غلامرضا صابری در این مراسم تجلیل شدند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر