کد خبر: 76009 A

به مناسبت هفته بدون دخانیات؛

برگزاری تورهای تفریحی، مشاوره ترک سیگار، انجام تست قند خون و فشار خون و تست اسپیرومتری (انجام تست ریه) از دیگر برنامه هایی است که در این منطقه با عنوان هفته بدون دخانیات اجرا می‌شود.

ایلنا:‌ شهرداری منطقه 7 به مناسبت هفته بدون دخانیات با همکاری مرکز بهداشت شمال تهران به شهروندان خدمات تست اسپیرومتری « تست ریه» ارائه می کند.

به گزارش ایلنا، معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 7 با اشاره به شروع هفته بدون دخانیات از تاریخ چهارم تا دهم خرداد ماه، عنوان کرد: به مناسبت این هفته برنامه های متنوعی از جمله افتتاح و معرفی مراکز بدون دخانیات در بوستانها، ساختمانها ساختمانهای شهرداری نواحی پنج گانه و محلات و راه اندازی کلینیکهای ترک سیگار در تمامی خانه های سلامت تدارک دیده شده است.

محمود منیعی با اشاره به برگزاری مسابقات مختلف با موضوع دخانیات، افزود: این مسابقات در خانه های سلامت محلات 19 گانه منطقه 7 با موضوعات مسابقه نقاشی طولی، اجرای مسابقه بدون دخانیات ویژه عموم شهروندان، مسابقه زندگی سالم ویژه پرسنل و مسابقه دارت ویژه افراد ترک کننده سیگار برگزار می شود.

به گفته وی، نمایشگاه و ایستگاههای سلامت با موضوع دخانیات دربوستانهای بدون دخانیات منطقه (شهدای جوان، سپیدار، آوینی، اندیشه،شهروند و باغ موزه قصر) و غرفه ها شامل انجمن نیکوتینیهای گمنام، تست قند خون، تست فشار خون، کانون پاد، ورزش، ترک سیگار در این بوستانها برپا می‌شود.

معاون شهردار منطقه 7 با اشاره به برپایی مراسم پیاده روی نمادین آموزشی با موضوع مبارزه با دخانیات، خاطرنشان کرد: برگزاری تورهای تفریحی، مشاوره ترک سیگار، انجام تست قند خون و فشار خون و تست اسپیرومتری (انجام تست ریه) از دیگر برنامه هایی است که در این منطقه با عنوان هفته بدون دخانیات اجرا می شود.

وی یادآور شد: از دیگر برنامه های ویژه این منطقه برگزاری دوره های آموزشی(همایش، کارگاه و کلاس) در خانه های سلامت محلات 19 گانه و بلوکهای جمعیتی واقع در محلات با عناوین تهران بدون دخانیات، سیگار و امراض قلبی، نقش والدین در پیشگیری از دخانیات در فرزندان، روشهای پیشگیری از استعمال دخانیات در نوجوانی و جوانی، تاثیر مصرف دخانیات بر فرزندان، خطرات مصرف دخانیات در نوجوانان و جوانان، روشهای پیشگییری از دخانیات و... است.

شهرداری منطقه 7
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر