کد خبر: 76013 A

آقایی خبر داد:

این خط با اتصال خط 4 اتوبوس های BRT به خطوط 2 و 3 این سامانه، نقش مهمی در تکمیل شبکه ای منسجم و یکپارچه خطوط اتوبوس های تندرو در تهران دارد و می تواند روزانه حجم قابل توجهی از سفرهای شهری را تحت پوشش قرار دهد.

ایلنا: مدیرکل مهندسی و ایمنی ترافیک معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه عملیات اجرایی احداث خط 8 اتوبوس های تندرو رو به اتمام است گفت: به زودی این خط حدفاصل ترمینال جنوب تا پایانه خاوران به بهره برداری می رسد.

به گزارش ایلنا، حسن آقایی با بیان این مطلب اظهار کرد: خط 8 اتوبوس های تندرو حدفاصل ترمینال جنوب تا پایانه خاوران به طول حدود 5/7 کیلومتر در دست احداث قرار دارد که این خط به زودی تکمیل و آماده بهره برداری خواهد شد.

وی ادامه داد: این خط با اتصال خط 4 اتوبوس های BRT به خطوط 2 و 3 این سامانه، نقش مهمی در تکمیل شبکه ای منسجم و یکپارچه خطوط اتوبوس های تندرو در تهران دارد و می تواند روزانه حجم قابل توجهی از سفرهای شهری را تحت پوشش قرار دهد.

آقایی با بیان اینکه خط 8 اتوبوس های تندرو 2 ایستگاه مبدا و مقصد و 5 ایستگاه بین راهی دارد گفت: جداسازی کل مسیر در این خط صورت گرفته است و کف سازی ایستگاه ها نیز در دست اجرا است. همچنین سرپناه یکی از ایستگاه نصب شده است.

وی تاکید کرد: یکی از نکات مهم و حائز اهمیت در این خط این است که فضاهای سبز در مسیر خط و ایستگاه ها کاملا حفظ شده است و به همین دلیل زیبایی و جلوه خاصی در مسیر خط وجود دارد.

مدیرکل مهندسی و ایمنی ترافیک معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با تاکید براینکه هیچ درختی در مسیر بزرگراه بعثت و خط 8 اتوبوس های تندرو جابه جا نشده است گفت: ایستگاه های این خط در وسط و رفوژ میانی مسیر واقع شده است و تلاش شده تا مجموعه اقدامات در این خط به بهترین شکل ممکن صورت گیرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر