کد خبر: 77284 A

محمد سالاری:

استفاده از فن آوری های جدید صنعت ساختمان در نوسازی بافت های فرسوده، نقش چشمگیری در کاهش تلفات ناشی از حوادث طبیعی خواهد داشت.

ایلنا: یک فعال امور شهری نقش فن آوری های نوین در توسعه امور شهری را بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: این فن آوری های جدید می تواند در رفاه و آرامش شهر نشینان موثر واقع شود.

به گزارش ایلنا، محمد سالاری با اشاره به الگوی توسعه شهری در جوامع توسعه یافته گفت: امروزه بسیاری از معضلات شهر تهران با استفاده از فن آوری های نوین همچون ابزارهای بازیافت زباله، قطارها، خطوط اتوبوس های تند رو و ثبت الکترونیکی درخواست های خدمات شهری به سهولت حل و فصل می‌شود که این امر آرامش ذهنی و روانی شهروندان را به همراه دارد.

وی تاکید کرد: افزایش جمعیت شهرها در دهه های اخیر، کاربرد فن آوری های نوین در اداره شهر را اجتناب ناپذیر کرده و به عبارتی بدون استفاده از این فن آوری ها مدیریت شهری امکان ادامه بقا ندارد.

این فعال مدیریت شهری بخشی از کاربرد فن آوری های نوین را مرتبط با امور شهروندان دانست و گفت: ثبت درخواست های خدمات شهری در دفاتر دولت الکترونیک گامی مهم در توسعه پایدار شهری است که لازم است فرهنگ سازی های لازم برای گسترش آن انجام شود تا شهروندان برای برطرف کردن کوچکترین نیازهای خود مجبور به مراجعه به ادارات و نهادهای شهری نباشند.

این کارشناس مسائل شهری، بکارگیری سیستم جدید آی تی اس در حمل و نقل درون شهری را گامی مهم در خدمات رسانی به شهروندان دانست و تصریح کرد: سیستم پرداخت های الکترونیکی در ناوگان اتوبوسرانی، نقش مهمی در کاهش ازدحام مسافران برای پرداخت کرایه خواهد داشت که این امر سهولت در جابجایی مسافران را در پی دارد.

سالاری، جایگاه شورای شهر و شهرداری ها را در استفاده از فن آوری های جدید در راستای توسعه خدمات شهری بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: در این باره قدم های مثبتی برداشته شده که هنوز هم جای کار دارد اما شورای چهارم باید مصوبات بیشتری در خصوص الزام شهرداری ها به کاربرد فن آوری های جدید ارائه کند.

وی نقش فن آوری های نوین در بازسازی بافت های فرسوده را بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: استفاده از فن آوری های جدید صنعت ساختمان در نوسازی بافت های فرسوده، نقش چشمگیری در کاهش تلفات ناشی از حوادث طبیعی خواهد داشت.

سالاری به رابطه کاربرد فن آوری های جدید و زیبا سازی مناظر شهری اشاره و تصریح کرد: در مواردی همچون نمای ساختمان ها، بهره گیری از فن آوری های روز می تواند در زیبایی منظر شهری موثر باشد.

این فعال مدیریت شهری در باره تاثیر فن آوری های روز در ارتباط میان شهروندان و مسئولان پایتخت گفت: از جمله مزایای فراگیر شدن فن آوری های جدید، تعامل میان مردم و مدیران شهری در یک چارچوب مدنی است که این رویه منجر به کاربردی شدن قانون و ملزم شدن مدیران و شهروندان به رعایت آن می شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر