کد خبر: 78095 A

عضو کمیسیون عمران مجلس:

امروزه اصلیترین مولفه تولید خودرو در کمپانی‌های صاحب نام تولید خودرو در جهان، بحث ایمنی خودرو است در صورتی که به این مهم در کشور ما اهمیت چندانی داده نمی‌شود.

ایلنا: یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اعلام افزایش قابل ملاحظه تعداد خودرو‌ها و نیز افزایش سرعت آن‌ها در مقایسه با خودروهای نسل قبل گفت: باید تمام فاکتورهایی که در تولید خودرو به کار می‌روند، توسعه یافته‌تر و پیشرفته‌تر از قبل شده و قابلیت‌های معتبر‌تر و مطلوب‌تری داشته باشند.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی معاونت حمل و نقل و تـرافیک شهرداری تهران، حسین محمدزاده افزود: علاوه بر صد‌ها هزار دستگاه خودرویی که هر سال در کشورمان تولید شده و وارد ناوگان می‌شوند، میلیون‌ها دستگاه خودروی فرسوده نیز وجود دارند که همچنان مورد استفاده قرار می‌گیرند.

وی با تاکید بر اینکه غیر قابل انکار‌ترین نکته در زمینه تولید خودرو، بحث تامین ایمنی آن است که باید مورد توجه خاص خودروسازان قرار گیرد، اظهار کرد: امروزه اصلیترین مولفه تولید خودرو در کمپانی‌های صاحب نام تولید خودرو در جهان، بحث ایمنی خودرو است در صورتی که به این مهم در کشور ما اهمیت چندانی داده نمی‌شود.

محمدزاده با تاکید بر اینکه پلیس راهور باید تلاش کند تا از تولید خودروهای نا‌ایمن و به عنوان نمونه خودروهای فاقد کیسه هوا (ایربگ) ممانعت به عمل آورد، تصریح کرد: شرکت‌های خودروساز کشور باید خود را موظف بدانند تا با صرف هزینه‌هایی که به نسبت درآمد آن‌ها اندک است، ایمنی تولیدات خود را تامین کرده و خودروهای با کیفیت بالا تولید کنند.

عضو کمیسیون عمران مجلس در پایان تامین خودروهای حمل و نقل عمومی را مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد: ضرورت دارد ایمنی این خودرو‌ها مورد توجه ویژه قرار گیرد چرا که با جان تعداد زیادی از شهروندان سر و کار دارند و وجود کوچک‌ترین نقص در خودروهای حمل و نقل عمومی باعث ایجاد صدمات جبران ناپذیری به سرنشینان آن‌ها می‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر