کد خبر: 78141 A

از ساعت ۲۲ و ۳۰ دقیقه سیزده خرداد تا ۵ و ۳۰ دقیقه روز ارتحال، برای جابجایی مسافران و زائران حضرت امام (ره) بین ایستگاه شهرری تا ایستگاه حرم مطهر (خط ۱) با فاصله حرکت یک ساعت خدمات ارائه خواهد داد که ارائه بلیت در این دو ایستگاه و ایستگاه‌های مابین رایگان است.

ایلنا: همزمان با بیست و چهارمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره)، مترو تهران تسهیلات و خدمات ویژه‌ای از شب قبل تا پایان مراسم روز ۱۴ خرداد در نظر گرفته است.

به گزارش ایلنا، شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه با اعلام اینکه در بخشی از «خط یک» در فاصله شب تا صبح روز ارتحال، مترو خدمات ارائه می‌کند، توضیح داد: از ساعت ۲۲ و ۳۰ دقیقه سیزده خرداد تا ۵ و ۳۰ دقیقه روز ارتحال، برای جابجایی مسافران و زائران حضرت امام (ره) بین ایستگاه شهرری تا ایستگاه حرم مطهر (خط ۱) با فاصله حرکت یک ساعت خدمات ارائه خواهد داد که ارائه بلیت در این دو ایستگاه و ایستگاه‌های مابین رایگان است.

همچنین مترو از اول روز ۱۴ خرداد تا پایان مراسم در تمامی خطوط رایگان است. ضمن اعلام تغییرات انجام شده در برنامه‌های حرکتی قطارهای خط ۱ در این روز یادآور می‌شود که در مسیر جنوب به شمال از ساعت ۵ و۳۰ دقیقه تا ۸ و ۴۰ دقیقه و در مسیر شمال به جنوب از ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه تا ۹ و ۳۰ دقیقه حرکت‌های مسافری قطار‌ها هر ۵ دقیقه یکبار انجام می‌شود و از این ساعت به بعد تا ساعت ۱۸ فاصله گذر قطار‌ها به ۴ دقیقه کاهش می‌یابد.

این درحالی است که در روزهای تعطیل فاصله گذر قطار‌ها در خط یک در ساعات پرتردد ۷ دقیقه و در سایر زمان‌ها هر ۱۰ تا ۱۵ دقیقه یکبار است که اجرای این برنامه ویژه باعث رشد ۶۰ درصدی تعداد حرکت قطارهای مترو در روز ۱۴ خرداد می‌شود.

به علت وجود محدودیت‌های عملیاتی از ساعت ۵ و ۳۰ دقیقه تا ۷ و ۳۰ دقیقه صبح روز چهاردهم تردد قطار‌ها در محدوده ایستگاه‌های شهرری به حرم مطهر به صورت یک در میان با حداکثر فاصله گذر هر ۱۰ دقیقه یکبار انجام می‌شود.

همچنین در تمام مدت برگزاری مراسم درصورت نیاز برای خدمت رسانی مطلوب قطارهای فوق‌العاده هم اعزام خواهد شد.

لازم بذکر است، در دیگر خطوط متروی تهران برنامه‌های جاری بدون هیچگونه تغییری اجرا خواهد شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر