کد خبر: 78172 A

جاوید خبر داد:

کمیته تخصصی نما متشکل از اساتید دانشگاهی و متخصصان شهرسازی بود که ضوابط راهبردی را برای نما و منظر شهری تدوین کردند و در قالب لایحه‌ای توسط معاونت حقوقی و امور مجلس شهرداری تهران به شورای اسلامی شهر تهران ارسال شد.

ایلنا: معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران از تشکیل کمیته تخصصی نما برای نخستین بار در طول تاریخ شهرداری تهران خبر داد و گفت: هم اکنون ضوابط راهبردی برای نمای ساختمان‌های شهر با انواع کاربری‌ها و منظر شهری تدوین شده و در قالب لایحه‌ای به شورای اسلامی شهر تهران ارسال شده است.

به گزارش ایلنا، علیرضا جاوید با بیان این مطلب گفت: طی سال‌های گذشته و در تاریخ شهرداری تهران، ضوابط و معیارهای مشخصی برای نمای ساختمان‌ها وجود نداشته است و برای اولین بار در سال ۹۱ کمیته تخصصی نما و منظر شهری برای رسیدگی به این موضوع تشکیل شد.

وی افزود: این کمیته متشکل از اساتید دانشگاهی و متخصصان شهرسازی بود که ضوابط راهبردی را برای نما و منظر شهری تدوین کردند و در قالب لایحه‌ای توسط معاونت حقوقی و امور مجلس شهرداری تهران به شورای اسلامی شهر تهران ارسال شد.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران خاطر نشان کرد: در این ضوابط، تجربیات سال‌های گذشته در زمینه نمای ساختمانهای تجاری، مسکونی و اداری و کاربری‌های مختلف و همچنین تجارب علمی و تحقیقاتی و شاخص‌های مهم در نمای ساختمان‌ها و مصالح مورد نیاز برای آن در نظر گرفته شده است.

جاوید تصریح کرد: این شاخص‌ها به صورت چک لیستی و با در نظر گرفتن باید‌ها و نباید‌ها تهیه شده است که اولین گام در زمینه تهیه ضوابطی مشخص برای نمای ساختمان‌ها در سطح شهری است.

وی افزود: این لایحه بعد از بررسی در شورای شهر و تصویب چارچوب آن در سالجاری ملاک عمل قرار می‌گیرد و قطعا با اجرای آن به تدریح نقاط ضعف و قوت آن شناسایی شده و بهتر اجرا می‌شود.

معاون شهردار تهران افزود: این ضوابط راهبردی توسط سازمان زیباسازی و فضای سبز در نماسازی و جداره سازی بزرگراه امام علی (ع)، محور دماوند-پیروزی در حال پیگیری برای اجراست و برای کل تهران بعد از تصویب لایحه توسط شورا به صورت ضوابطی مشخص اجرا خواهد شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر