کد خبر: 80335 A

مژده معاون شهردار تهران به شهروندان تهرانی:

با افزایش این ۳۰۰ دستگاه اتوبوس روزانه حداقل ۶۰۰ هزار نفر به ظرفیت جا به جایی مسافر ناوگان اتوبوسرانی تهران افزوده می‌شود.

ایلنا: معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از آغاز حرکت زنجیره‌ای ۳۰۰ دستگاه اتوبوس دوکابین تندرو به طول ۹ کیلومتر از سواحل خلیج فارس در جنوب ایران به سمت پایتخت و خیابان‌های تهران خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، سید جعفر تشکری هاشمی افزود: اتوبوس‌های دوکابین بی‌آر تی با طی مسیر ۱۵۱۸ کیلومتری بندرعباس تا تهران، هفته آینده وارد پایتخت می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه این اتوبوس‌ها با تأکید شهردار محترم تهران و حمایت شورای اسلامی شهر تهران خریداری شده‌اند، اظهار کرد: صد در صد اعتبار مورد نیاز خرید اتوبوس‌های مذکور بدون کمک دولت و صرفاً از محل عوارض مردم تهران تأمین و پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه شهردار محترم تهران همواره بر امکان استفاده شهروندان تهرانی از بهترین امکانات و تجهیزات تأکید دارند، تصریح کرد: بر اساس دستور ایشان بخش اعظم اتوبوس‌های جدید به خطوطی که در نیمه جنوبی شهر واقع شده‌اند، اختصاص پیدا خواهد کرد.

معاون شهردار تهران با اشاره به اینکه با افزایش این ۳۰۰ دستگاه اتوبوس روزانه حداقل ۶۰۰ هزار نفر به ظرفیت جا به جایی مسافر ناوگان اتوبوسرانی تهران افزوده می‌شود، اضافه کرد: با ورود این اتوبوس‌ها، مردم تهران که سومین سال متوالی است که از دریافت اتوبوس از سوی دولت محروم می‌باشند، با آرامش بیشتر و سختی کمتری از ناوگان اتوبوسرانی استفاده می‌کنند.

تشکری هاشمی با بیان اینکه این اتوبوس‌ها به محض رسیدن به تهران و انجام سرویس‌ وارد خطوط بی‌آر تی و منطقه‌ای می‌شوند، گفت: با توجه به برنامه‌ریزی‌های به عمل آمده، اتوبوس‌های مذکور با تأکید بر مناطق جنوبی شهر در خطوط بی‌آر تی و منطقه‌ای مشغول به کار می‌شوند.

رییس هیأت مدیره شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به ورود نخستین متروباس سه‌کابین هیبریدی به خط ۲ بی‌آر تی از روز دوشنبه ۲۰ خرداد و ورود ۳۰۰ دستگاه اتوبوس جدید به خطوط مختلف بی‌آر تی و منطقه‌ای در هفته آینده، می‌توان با افتخار اعلام کرد سامانه اتوبوسرانی تندروی تهران عملاً به یکی از مدرن‌ترین سامانه‌های اتوبوسرانی دنیا تبدیل شده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر