کد خبر: 80839 A

درویش خبر داد؛

عملیات احداث نیمه جنوبی خط ۳ مترو از بزرگراه آزادگان تا چهار راه ولیعصر (عج) به پایان رسیده است/ با تکمیل این خط روزانه بیش از دو میلیون سفر به ظرفیت سفر‌ها و جابه جایی‌های مترو افزوده خواهد شد و خط ۳ مترو نقش مهمی را در تسهیل ترافیک شهر ایفا می‌کند.

ایلنا: ‌ مدیر عامل شرکت متروی تهران، گفت: خط ۳ متروی تهران با هدف کاهش ترافیک شمال به جنوب طراحی شده و با عبور از نقاط ترافیکی بسیار مهم مانند میدان راه آهن و منیریه، چهارراه ولی عصر (عج)، سه راه فاطمی و... نقش مهمی در جابه جایی‌های مسافران پایتخت به عهده خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار ایلنا، هابیل درویش در مراسم خروج دستگاه تی بی‌ام از نیمه جنوبی خط ۳ مترو با بیان این مطلب اظهار کرد: با تکمیل این خط روزانه بیش از دو میلیون سفر به ظرفیت سفر‌ها و جابه جایی‌های مترو افزوده خواهد شد و خط ۳ مترو نقش مهمی را در تسهیل ترافیک شهر ایفا می‌کند.

وی افزود: در طراحی خط ۳ تعداد ۲۸ ایستگاه از منتهی الیه شمال شرقی تا منتهی الیه جنوب غربی تهران در نظر گرفته شده که با بهره برداری از ظرفیت کامل آن تعداد ۴۵ هزار مسافر در ساعت در هر جهت، با سر فاصله دو دقیقه توقف هر قطار در شهر جا به جایی صورت می‌گیرد.

درویش ادامه داد: در طرح نهایی خط ۳ تعداد ۶۰ ست قطار برای این خط پیش بینی شده و همچنین طول سکوی ایستگاه‌ها در خط ۳ ۱۶۰ متر خواهد بود و حداقل دو ورودی در هر طرف خیابان برای ایستگاه‌ها پیش بینی شده است.

مدیر عامل شرکت مترو افزود: در تلاشیم تا فاز سوم خط ۳ و نیمه شمالی آن را در حد فاصل ایستگاه شهید بهشتی تا میدان اول قائم و نیاوران تا پایان سال تکمیل و آماده بهره برداری کنیم تا شهروندان بتوانند از شمال شرقی تا جنوب غربی شهر را با مترو به راحتی طی کنند.

وی خاطر نشان کرد: طبق آمار جهانی به ازای هر مسافر مترو ۶۵ صدم لیتر صرفه جویی در مصرف سوخت صورت می‌گیرد و این توجیه کافی عقلی و اقتصادی به ما می‌دهد که همه امکانات خود را صرف توسعه خطوط مترو کنیم.

درویش افزود: مترو ظرفیت جابه به جایی شش میلیون مسافر در روز را دارد، بنابراین روزانه حدود چهار میلیون لیتر صرفه جویی در مصرف سوخت صورت می‌گیرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر