کد خبر: 82436 A

مدیر کل دفتر سلامت روان وزارت بهداشت درگفت وگو با ایلنا:

کارگاه آموزشی طراحی کردیم که در آن شیوه انعکاس خودکشی به اصحاب رسانه؛ صوتی، تصویری و مکتوب و همچنین دست اندرکاران ساخت فیلم آموزش داده می‌شود.

ایلنا: مدیر کل دفتر سلامت اجتماعی، اعتیاد و روان وزارت بهداشت از برگزاری کارگاه آموزشی برای انعکاس درست اخبار ونمایش مربوط به خودکشی در رسانه‌ها خبر داد.

عباسعلی ناصحی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اعلام این خبر افزود: خودکشی در همه کشور‌ها وجود دارد و کم و بیش در ایران هم دیده می‌شود بنابراین رسانه‌ها مسئولیت مهمی در نحوه انعکاس اخبار و به تصویر کشیدن خودکشی دارند.

وی با تاکید بر اینکه خودکشی نباید به گونه‌ای انعکاس پیدا کند که باعث ترویج آن در سطح جامعه شود، افزود: در فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی گا‌ها دیده می‌شود که یکی از شخصیت ها یا قهرمان فیلم خودکشی می‌کند و این اقدام طوری به تصویر کشیده می‌شود که باعث ترویج آن در بین جوانان، نوجوانان و کودکان می‌شود.

ناصحی با تاکید بر اینکه انعکاس اخبار خودکشی نیاز به آموزش دارد، افزود: به همین منظور کارگاه آموزشی طراحی کردیم که در آن شیوه انعکاس خودکشی به اصحاب رسانه؛ صوتی، تصویری و مکتوب و همچنین دست اندرکاران ساخت فیلم آموزش داده می‌شود.

وی با بیان اینکه اولین دوره کارگاه آموزشی چهارشنبه این هفته برای دستیاران روانپزشکی برگزار می‌شود، افزود: این کارگاه یک روزه است و حدود ۲۰ تا ۳۰ نفر در آن شرکت می‌کنند.

ناصحی تصریح کرد: تمام موارد مربوط به خودکشی از نظر علت‌شناسی، شیوع‌شناسی و در ‌‌نهایت نحوه انعکاس اخبار و نمایش مربوط به خودکشی در رسانه‌ها آموزش لازم داده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این آموزش‌ها توام با کار عملی است، افزود: این کارگاه آموزشی در آینده گسترش پیدا خواهد کرد و به تدریج برای روان‌شناسان و اصحاب رسانه‌ها برگزار می‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر