کد خبر: 82703 A

اوایل سال گذشته منزل شهید بهشتی اوایل سال گذشته به منظور تبدیل این سرا به موزه، در اختیار شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران قرار گرفت.

ایلنا:  معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در بازدید از پروژه مرمت و بازسازی منزل شهید بهشتی گفت: این مکان فرهنگی همزمان با هفتم تیر سالروز شهادت دكتر بهشتی و 72 تن از یاران صدیق انقلاب به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش ایلنا، " سید محمدهادی ایازی " معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در بازدید از پروژه مرمت و بازسازی منزل شهید بهشتی ضمن اعلام این خبر افزود: اوایل سال گذشته منزل شهید بهشتی اوایل سال گذشته به منظور تبدیل این سرا به موزه، در اختیار شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران قرار گرفت.

وی گفت: پس از انجام مطالعات اولیه و بررسی چندین طرح برای نحوه مرمت و بازسازی، امروز این پروژه مراحل نهایی اجرا را طی می‌کند و طبق پیش بینی‌های صورت گرفته هفتم تیر سالروز شهادت دكتر بهشتی و 72 تن از یاران صدیق انقلاب و رهبری به بهره برداری خواهد رسید.

ایازی ادامه داد: حفظ و مرمت سراهای مشاهیر فرهنگی یکی از مهمترین راهکارهای ترویج الگو فرهنگ اسلامی و ایرانی همچنین سبک زندگی ایشان به شمار می‌رود و شهرداری تهران با اهتمام ویژه ای نسبت تحقق این مهم طی سال‌های گذشته اقدام کرده است. در راستا حفظ و نگهداری از منازل اساتید فرهنگ و هنری که در تهران زیسته‌اند تاکنون موزه دکتر چمران و استاد شهید مرتضی مطهری و دکتر شریعتی در پایتخت افتتاح شده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر