کد خبر: 84639 A

به تصویب شورایعالی فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تهران رسید؛

دبیرشورایعالی فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تهران از اجرای برنامه " برآستان جانان " و " شبهای شیدایی " طی ایام ماه مبارک رمضان خبر داد.

ایلنا: دبیرشورایعالی فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تهران از برگزاری یکصد و نود و نهمین جلسه این شورا خبر داد و گفت: با رای اکثریت قاطع اعضا اجرای برنامه‌های موفق رمضان سال گذشته نظیر " بر آستان جانان " و " شبهای شیدایی " با هدف ترویج نشاط مذهبی و ارتقا بینش دینی شهروندان، امسال نیز تداوم خواهد یافت.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، سید رضا مصطفوی ضمن بیان این مطلب افزود: یکصد و نود و نهمین جلسه این شورا با ریاست سید محمدهادی ایازی معاون امور اجتماعی و فرهنگی و با حضور 22نفر از مدیران ارشد شهری با دستور جلسه بررسی برنامه های ماه مبارک رمضان تشکیل شد.

وی گفت: با توجه به توفیق برنامه‌های فرهنگی و مذهبی که سال گذشته به همت و با همکاری مجموعه شهرداری تهران درماه مبارک رمضان برگزار شد و عنایت به جلب مشارکت و حضور حداکثری شهروندان در این برنامه، اعضای شورایعالی فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تهران با تداوم اجرای آنها در رمضان 92 نیز موافقت کردند.

مصطفوی ادامه داد: اعضای شورا بر این عقیده اجماع دارند که تداوم اجرای برنامه‌ها علاوه بر تامین خواست و احترام به علایق شهروندان به دلیل برخورداری از تجربه سنوات گذشته مانع صرف هزینه و توان اجرایی خواهد شد و برکیفیت و محتوا می افزاید.

دبیرشورایعالی فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تهران از اجرای برنامه " برآستان جانان " و " شبهای شیدایی " طی ایام ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: تمام برنامه‌های شهرداری تهران در این ایام تحت عنوان " نردبان آسمان " برگزار خواهد شد.

همچنین سازمان فرهنگی و هنری به مانند سال گذشته مسئولیت برگزاری برنامه بر آستان جانان و باغ موزه دفاع مقدس با همکاری سازمان زیباسازی و شرکت مترو مسئولیت برگزاری برنامه " شب‌های شیدایی " را بر عهده دارد.

مصطفوی با اشاره به تدابیر مدیریت فرهنگی شهر برای اجرای برنامه‌های متنوع در میدان امام حسین(ع) افزود: با رای اعضای شورا برگزاری سی شب برنامه فرهنگی و مذهبی طی ایام ماه مبارک رمضان در میدان امام حسین(ع) به تصویب رسیده است. این برنامه با همکاری مناطق 7، 12، 13 و فرهنگسرای اندیشه اجرا خواهد شد.

دبیر شورایعالی فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تهران گفت: به منظور بهینه سازی اوقات فراغت شهروندان با بهره‌گیری از روح معنوی حاکم بر ماه مبارک رمضان مناطق موظف به اجرای برنامه‌ و جشنواره‌های قرآن، نهج البلاغه، دعا و نیایش و ورزش در زمان افطار تا سحر شده‌اند.

مصطفوی همچنین از برگزاری مسابقات قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه خبر داد و گفت: ماحصل همکاری موسسه مطبوعاتی همشهری، سازمان فرهنگی و هنری و منطقه 5 شهرداری تهران برگزاری 30 مسابقه قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه در ایام ماه مبارک رمضان است.

دبیرشورایعالی فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تهران تصریح کرد: برگزاری مسابقات جام رمضان، سفره اطعام نیازماندان و ایتام، اجرای برنامه های متنوع فرهنگی در باغ موزه قصر از افطار تا سحر و برنامه وداع با ماه شعبان و ورود به ماه مبارک رمضان در سطح مناطق و محله‌ها از دیگر برنامه‌هایی پیش بینی شده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر