کد خبر: 85065 A

معماریان خبر داد:

براساس آمارهای موجود حدود ۹۵ درصد از آسفالت تولید شده طی ۵ سال اخیر به مصرف پروژه‌های عمرانی تازه احداث شده رسیده است و تنها ۵ درصد آن در پروژه‌های تعمیر و نگهداری معابر مصرف شده است.

ایلنا: مجری طرح‌های نگهداری و آسفالت سازمان مهندسی و عمران شهر تهران گفت: مقایسه میزان تولید کارخانجات آسفالت سازمان مهندسی و عمران شهر تهران در سال ۱۳۹۱ نسبت به سال ۱۳۸۷ بیش از ۲۸ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

به گزارش ایلنا، محمدرضا معماریان ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: در حالی که مجموع محصولات آسفالتی تولید شده توسط کارخانجات سازمان مهندسی و عمران شهر تهران طی سال ۱۳۸۷ حدود ۵۶۵ هزار تن بوده است، این رقم در سال ۱۳۹۱ به ۷۲۳ هزار تن رسید که نشان دهنده افزایش ۲۸ درصدی میزان تولید این محصول است.

وی افزود: میزان تولید آسفالت سازمان مهندسی و عمران شهر تهران در شرایطی طی سال‌های اخیر افزایش یافته است که با اتخاذ سیاست‌های اصولی تعمیر و نگهداری و تاکید بر اجرای اقدامات پیشگیرانه همچون درزگیری و لکه گیری سطح معابر، میزان آسفالت مصرفی در پروژه‌های مربوط به بهسازی و مرمت معابر شریانی به شدت کاهش یافته است.

معماریان اظهار کرد: براساس آمارهای موجود حدود ۹۵ درصد از آسفالت تولید شده طی ۵ سال اخیر به مصرف پروژه‌های عمرانی تازه احداث شده رسیده است و تنها ۵ درصد آن در پروژه‌های تعمیر و نگهداری معابر مصرف شده است.

مجری طرح‌های نگهداری و آسفالت سازمان مهندسی و عمران شهر تهران به کاهش قابل توجه حجم آسفالت مصرفی تولید شده بخش خصوصی اشاره کرد و گفت: در سال ۱۳۹۱ میزان تامین آسفالت پروژه‌های عمرانی شهرداری تهران از بخش خصوصی به کمترین حجم خود در سال‌های گذشته رسیده و افزایش تولید خطوط آسفالت سازمان مهندسی و عمران شهر تهران توانسته است ضمن ارتقای کیفیت روکش آسفالت معابر، قیمت رو به رشد این محصول عمرانی را در شهر تهران کنترل نماید.

معماریان در مورد دلایل افزایش تولید در کارخانه‌های آسفالت سازمان مهندسی و عمران نیز گفت: بیشتر شدن تعداد شیفت‌های کاری، تامین و دپوی به موقع مواد اولیه، افزایش تعداد پیمانکاران حمل و پخش و البته افزایش پروژه‌های عمرانی که امکان مصرف سریع محصول تولید شده را فراهم ساخته است، از مهم‌ترین دلایل این افزایش تولید در کارخانجات آسفالت سازمان مهندسی و عمران بوده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر