کد خبر: 85198 A

در حال حاضر در شهر تهران جمعیتی بالغ بر ۸ میلیون و ۳۵۰ هزار نفر حضور دارند و این در حالی است که یک هزار و ۸۳۴ مسجد در سطح شهر تهران وجود دارد که این تعداد بسیار کم است و باید افزایش یابد.

ایلنا: معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران ضمن ارزیابی مطلوب از روند اجرای پروژه ساخت ۷۲ مسجد در پایتخت به تشریح پیشرفت ساخت مساجد در مناطق یک، ۴، ۱۸، ۲۲، ۷، ۲۱ و ۸ پرداخت.

به گزارش ایلنا، سید محمدهادی ایازی ضمن بیان این مطلب افزود: براساس پروژه ساخت ۷۲ مسجد در تهران در منطقه یک ۳ مسجد، منطقه چهار ۱۸ مسجد، منطقه هفت ۲ مسجد، منطقه ۲۱ سه مسجد، منطقه ۲۲، چهارده مسجد، منطقه هشت ۴ مسجد و در منطقه ۱۸، هفت مسجد ساخته خواهد شد.

وی گفت: در مناطق مذکور مراحل تملک زمین و انتخاب هیات امناء انجام و تقریبا عملیات ساخت در این ۶ منطقه آغاز و تاکنون پیشرفت قابل توجهی داشته است.

ایازی ادامه داد: در دیگر مناطق نیز مراحل مربوط به انتخاب و تملک زمین، انتخاب هیات امنا، تهیه نقشه و گودبرداری و فوندانسیون با توجه به اهتمام ویژه شهرداری تهران برای اجرای این طرح در حال انجام است.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران تصریح کرد: سال گذشته همزمان با ایام محرم و به برکت خون شهدای ۷۲ تن از یاران اباعبدالله کلنگ‌زنی ۷۲ مسجد در شهر تهران آغاز شد که امیدواریم در زمان‌بندی معین مساجد به اتمام برسد.

وی افزود: در حال حاضر در شهر تهران جمعیتی بالغ بر ۸ میلیون و ۳۵۰ هزار نفر حضور دارند و این در حالی است که یک هزار و ۸۳۴ مسجد در سطح شهر تهران وجود دارد که این تعداد بسیار کم است و باید افزایش یابد.

ایازی گفت: احداث ۷۲ مسجد در برخی از مناطق تهران عملیاتی خواهد شد چرا که ۱۲ منطقه از تهران شناسایی شدند که نیاز به مسجد دارند و به عکس برخی از مناطق مرکزی تهران با توجه به قدمت آن‌ها مساجد زیادی در آن محدوده‌ها وجود دارند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر