کد خبر: 85252 A

رضوی خبر داد:

در ایام نوروز با معاینه فنی ۴ اتوبوس بین راهی متاسفانه شاهد آن بودیم که هر ۴ اتوبوس در تست ترمز مردود شدند و این موضوع ضرورت توجه و نظارت ویژه بر معاینه فنی این خودرو‌ها را گوشزد می‌کند.

ایلنا: مدیر عامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران با بیان اینکه همه مراکز برای خدمات رسانی به شهروندان همزمان با آغاز سفرهای تابستانه در آمادگی کامل هستند گفت: انتظار می‌رود علاوه بر نظارت دقیق بر معاینه فنی خودروهای شخصی، پلیس راهور از خروج خودروهای مسافربری فاقد معاینه فنی از ترمینال‌های مسافربری نیز جلوگیری کنند.

به گزارش ایلنا، رضوی با بیان این مطلب اظهار کرد: در ایام نوروز با معاینه فنی ۴ اتوبوس بین راهی متاسفانه شاهد آن بودیم که هر ۴ اتوبوس در تست ترمز مردود شدند و این موضوع ضرورت توجه و نظارت ویژه بر معاینه فنی این خودرو‌ها را گوشزد می‌کند.

وی ادامه داد: متاسفانه نقص قنی خودرو‌ها یکی از عوامل اصلی تصادفات رانندگی در جاده‌های کشور است که چنانچه دارندگان خودرو‌ها خود را موظف به مراجعه مراکز معاینه فنی بدانند به طور حتم میزان تصادفات نیز کاهش خواهد یافت.

رضوی تصریح کرد: اتوبوس‌های مسافربری ده‌ها سرنشین دارند و باید نظارت ویژه‌ای بر ایمنی این خودرو‌ها صورت گیرد.

وی ادامه افزود: نیروهای پلیس راهور برای تشدید برخورد با خودروهای فاقد معاینه فنی در ۳۵ نقطه شهر تهران مستقر شده‌اند اما متاسفانه همچنان میزان مراجعات به مراکز معاینه فنی یک پنجم ظرفیت مراکز است و روزانه تنها حدود هزار ۴۰۰ تا هزار و ۵۰۰ خودرو به مراکز معاینه فنی مراجعه می‌کنند.

مدیر عامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودرو‌ها تهران در پایان تاکید کرد: امید است شهروندان پیش از هرچیز معاینه فنی را تضمین کننده ایمنی خودرو و سلامتی خود و خانواده‌شان بدانند و احتمال حوادث و سوانح رانندگی را برای خود و خانواده‌شان به حداقل کاهش دهند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر