کد خبر: 85567 A

دو رویکرد آموزش و اشتغال در توانمندسازی زنان سرپرست خانوار از جمله اهداف مورد توجه شهرداری منطقه است.

ایلنا: با بهره برداری از مجموعه شهربانو فضاهای فرهنگی، ورزشی وتوانمند سازی بانوان درغرب تهران توسعه می‌یابد.

به گزارش ایلنا، سعید طلوعی در بازدید از مجموعه فرهنگی و ورزشی شهربانو و مرکز مهارت آموزی کوثر، گفت: توجه به نیاز بانوان به فضاهای فرهنگی اجتماعی وغنی سازی اوقات فراغت زنان و خانواده یکی از مباحث مورد توجه مدیریت شهری است که درهمین راستا احداث مجموعه فرهنگی وورزشی شهربانو درحال انجام است.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت سلامت و شادابی دختران امروز و مادران فردا، خاطرنشان کرد: در همین راستا مجموعه شهربانو در ۴ هزار و ۲۰۰ متر مربع مساحت و در ۳ طبقه با کاربری‌های متعدد آموزشی، فرهنگی، تفریحی، هنری و ورزشی ویژه بانوان احداث و آماده بهره‌برداری است.

وی افزود: فضاهای ورزشی همچون استخر، سونا، جکوزی، بدنسازی و فضاهای فرهنگی شامل کتابخانه، سالن مطالعه، آمفی تئا‌تر، کارگاه‌های آموزشی، آرایشگاه، خیاطی و طراحی لباس، مزون، کافی نت، کافی شاپ... از جمله مکان‌های طراحی شده در این مجتمع است.

طلوعی در ادامه از طراحی فضاهای مهارت آموزی بانوان در این مجموعه خبرداد و گفت: دو رویکرد آموزش و اشتغال در توانمندسازی زنان سرپرست خانوار از جمله اهداف مورد توجه شهرداری منطقه است که برهمین اساس ایجاد و توسعه مراکز خود اشتغالی و مهارت آموزی محلی در اولویت برنامه‌های منطقه قرار دارد

وی افزود: درحال حاضر ۴ مرکز مهارت آموزی کوثر درمنطقه راه‌اندازی شده است و با توجه به تقاضای بانوان سرپرست خانوار در خصوص ایجاد فضای اشتغال و آموزش و همچنین فضای موجود در مجموعه شهربانو ایجاد مراکز مهارت آموزی کوثر در این مرکز در دستور کار قرار دارد.

شهرداری منطقه 5
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر