کد خبر: 8655 A

رسول خادم:

جنس حادثه زلزله با سیل بسیار متفاوت است چراکه اگر این سازمان در وقوع زلزله بتواند تنها حریق‌های اتفاق افتاده در شهر را کنترل کند کار بزرگی انجام داده است و می‌توان به آن نمره ۲۰ داد.

ایلنا: رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران گفت: سازمان آتش نشانی در تامین سرانه مورد نظر نخستین سازمان موفق در شهرداری تهران است

به گزارش خبرنگار ایلنا، رسول خادم در جلسه علنی امروز با بیان اینکه سازمان آتش نشانی در چند سال گذشته رشد کیفی و کمی مناسبی داشته است تصریح کرد: در سال ۸۲ تعداد ایستگاه‌های آتش نشانی کمتر از ۵۰ ایستگاه بود که خوشبختانه هم اکنون بیش از صد ایستگاه در شهر تهران ایجاد شده است.

وی ادامه داد: سازمان آتش نشانی تنها سازمانی است که موفق شده است به برنامه ۵ ساله خود برسد و سرانه مورد نظر را تامین کند در واقع تا رسیدن به ۱۲۰ ایستگاه آتش نشانی فاصله زیادی باقی نمانده است و این دوستان بدون نمایش سیاسی توانسته‌اند به حدنصاب مورد نیاز دست یابند.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با بیان اینکه میزان اعتبارات این سازمان در مقایسه با سایر سازمان‌ها و نهادهای شهرداری تهران بسیار اندک است تصریح کرد: نه تنها بودجه کل این سازمان از رشد مناسبی برخوردار نیست بلکه کارکنان آن نیز از خدمات ویژه برخوردار نیستند.

حمزه شکیب رئیس کمیسیون عمران و توسعه شورای شهر تهران نیز در این جلسه ضمن تشکر از توسعه ایستگاهای آتش نشانی در تهران و مثبت دانستن عملکرد کاری این سازمان گفت: از مدیرعامل این سازمان می‌خواهیم تا میزان آمادگی سازمان آتش نشانی را در مواقع بروز زلزله اعلام کند.

وی ادامه داد: اینکه سازمان آتش نشانی رتبه چهارم را در اطفای حریق در دنیا به خود اختصاص داده است قابل تشکر است اما باید آمادگی این سازمان را در زمان وقوع بحران‌های واقعی سنجید.

به گزارش ایلنا سید رضا خوش زاد مدیرعامل سازمان آتش نشانی با بیان اینکه سازمان آتش نشانی آمادگی خود را در سیلاب اخیر تهران به خوبی نشان داد تصریح کرد: جنس حادثه زلزله با سیل بسیار متفاوت است چراکه اگر این سازمان در وقوع زلزله بتواند تنها حریق‌های اتفاق افتاده در شهر را کنترل کند کار بزرگی انجام داده است و می‌توان به آن نمره ۲۰ داد.

وی با بیان اینکه در زمان زلزله قطعا معابر و تردد در آن غیر ممکن می‌شود گفت: برای اینکه نیروهای آتش نشانی در زمان زلزله بتوانند به خوبی وارد عمل شوند لازم است علاوه بر نزدیکی به محل ایستگاه‌های آتش نشانی از سلامت خانواده‌شان مطمئن شوند.

خوش زاد تصریح کرد: در زمان وقوع زلزله سازمان آتش نشانی نیز در عملیات بحران حضور خواهد داشت اما اگر واقعا می‌خواهیم از آتش نشانان ورزیده در زمان وقوع زلزله بهره‌مند شویم باید مسکن آن‌ها را به قدری محکم و مقاوم بسازیم که خود و خانواده‌شان سلامت باشند تا بتوانند امدادرسانی کنند.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان اینکه آواربرداری بسیار کار سخت و پیچیده‌ای است گفت: در زمان آواربرداری در کنار مساله نجات انسان باید از فکر و توان دستی افراد بهره بگیریم تا بتوانیم آن فرد را از زیر آوار نجات دهیم.

خوش زاد با استقبال از پیشنهاد مسجد جامعی به ایجاد موزه ایمنی گفت: سازمان آتش نشانی زمانی باشگاهی داشت و خوشحال می‌شویم اگر با اختصاص بودجه‌ای این باشگاه بار دیگر فعال شود البته در جذب افراد ورزشکار در سازمان آتش نشانی تمهیداتی درحال انجام است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر