کد خبر: 86584 A

در ایام تابستان کلاس‌های آموزشی مختلفی در اماکن فرهنگی و سراهای محله این منطقه تدارک دیده شده است که شهروندان می‌توانند متناسب با سلیقه و نیازهای خود در این کلاس‌ها ثبت نام و از آن‌ها بهره‌مند شوند.

ایلنا: شهردار منطقه ۱۹ از اجرای ۱۵۴ عنوان ویژه برنامه فرهنگی و اجتماعی به مناسبت ایام تابستان خبر داد.

به گزارش ایلنا، عباداله فتح الهی با اشاره به تقارن ایام تابستان با ماه مبارک رمضان گفت: در این راستا بخشی از این برنامه‌ها متناسب با ایام ماه مبارک تدارک دیده شده که برگزاری جلسات قرآنی، برگزاری مراسم احیای شب قدر، ویژه برنامه ختم قرآن کریم، کلاسهای آموزشی مرتبط، برپایی غرفه‌های فرهنگی، هنری، ورزشی، صنایع دستی، سوغات استان‌ها و برگزاری بازی‌های مختلف بومی و محلی بعد از نماز مغرب و عشا از آن جمله است.
وی اظهار کرد: در آستانه این ماه شریف غبار روبی، تنظیف و شستشوی فرش مساجد و پاکسازی نماهای بیرونی آن‌ها انجام می‌شود، همچنین بسته‌های حمایتی نیز بین زنان سرپرست خانوار توزیع خواهد شد.

شهردار منطقه افزود: در ایام تابستان کلاسهای آموزشی مختلفی در اماکن فرهنگی و سراهای محله این منطقه تدارک دیده شده است که شهروندان می‌توانند متناسب با سلیقه و نیازهای خود در این کلاس‌ها ثبت نام و از آن‌ها بهره‌مند شوند.

به گفته وی برگزاری کلاسهای آموزشی تاثیر دعا بر سلامت روان، زبان، طراحی، نقاشی، خوشنویسی، خیاطی، رشته‌های قرآنی، همیاران خانواده، کارگاه‌های آموزشی شکوفایی عشق و کلاسهای امداد ونجات در سراهای محله تنها بخشی از این آموزش‌ها خواهد بود.

فتح الهی ادامه داد: در طرح اوقات فراغت کلاس‌های آموزشی مختلفی نیز برای بانوان سرپرست خانوار و فرزندان آنان در نظر گرفته شده که به همین منظور کلاس‌های تقویت هدایت تحصیلی، تقویت ضعف تحصیلی، مهارت‌های زندگی، بهداشت، تغذیه وسلامت و جلسات مشاوره‌ای روان‌شناختی برپا می‌شود.

شهردار منطقه تصریح کرد: برای بانوان نیز در ایام نیز ویژه برنامه‌هایی با هدف ارتقاء آگاهی و ایجاد زمینه شکوفایی مهارت‌های آنان مانند طرح‌های همیار خانواده، خانواده کارآمد و پایدار، آسیبهای اجتماعی، گوهر رحمت، بهترین‌ها برای غنچه‌ها شهر و جشنواره تسنیم برگزار می‌شود.

فتح الهی در ادامه از اجرای برنامه‌های ورزشی برای گروه‌های مختلف سنی خبر داد و گفت: باشگاه‌ها و مجموعه‌های ورزشی این منطقه آمادگی دارند تا از شهروندان جنوب شهر برای انواع رشته‌های ورزشی ثبت نام کنند. ضمن اینکه در ایام تابستان برگزاری دور نیمه نهایی مسابقات ورزشی محلات در برنامه اجرایی این شهرداری قرار دارد.

حوزه بانوان نیز جشنواره‌های مختلف بازیهای مهیج منطقه‌ای، بازی‌های آبی، هنرهای نمایشی، بومی و محلی، رایانه‌ای، فکری، جشنواره بادبادک‌ها و تفریحات ورزشی را برای بانوان ورزشکار اجرا می‌کند.

شهردار منطقه به برگزاری تورهای گردشگری و تهران گردی و اردوهای زیارتی و سیاحتی اشاره کرد و گفت: طی این برنامه، از موزه‌ها و مکانهای دیدنی شهر تهران از طریق کانونهای گردشگری خانه‌های رفاه و خدمات اجتماعی واقع در سراهای محلات بازدید می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: این شهرداری در نظر دارد تا از طریق خانه‌های کارآفرینی واقع در سراهای محلات، کارگاه‌های ویژه مهارت آموزی را برای علاقه مندان به کسب مهارت در زمینه کسب و کار، کامپیو‌تر، پرورش گل و گیاه، حرفه آموزشی و سایر رشته‌ها برگزار کند.

شهرداری منطقه 19
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر