کد خبر: 86655 A

محمد سالاری در گفت‌وگو با ایلنا:

توجه به شایسته سالاری در انتخاب مدیران شهری نقش موثری در کاهش چالش‌های شهری خواهد داشت و زمینه پیشرفت سریع و موزون طرح های عمرانی شهری را فراهم خواهد کرد.

ایلنا: منتخب مردم تهران در شورای اسلامی شهر با بیان اینکه در انتخاب شهردار آینده پایتخت باید به تخصص گرایی بیشتر از لابی گری سیاسی بها بدهیم، گفت: پرداختن زودهنگام به مساله انتخاب شهردار تهران، خطر سیاسی شدن شورای شهر را در پی دارد.

محمد سالاری در گفت و گو با ایلنا، ضمن بیان این مطلب افزود:‌ علاوه بر بحث انتخاب شهردار که یکی از مهمترین وظایف منتخبان شورای شهر می باشد، تبیین و بررسی راهکارهای کارشناسی جهت عبور از مشکلات فراگیر شهر نیز از اهمیت فراوانی برخوردار است این در حالی است که گمانه زنی های اخیر درباره انتخاب شهردار به اندازه ای اهمیت یافته که گویا همه وظایف شورای شهر آینده انتخاب شهردار است.

وی با تاکید بر دور ماندن شوراها از سیاست زدگی، گفت: پرداختن زود هنگام به مقوله انتخاب شهردار خطر نفوذ باندهای قدرت و مافیاهای سیاسی به این نهاد را بیش از پیش تشدید می کند.

سالاری با اشاره به ضرورت انتخاب شهردار تهران در فضایی تعامل آمیز و همدلانه، اظهار كرد: در حال حاضر برخی خواهان ابقای شهردار فعلی هستند و برخی هم گزینه های دیگری را مطرح می کنند که توصیه ما این است شهردار تهران با ساز و کاری غیر سیاسی انتخاب شود.

این فعال مدیریت شهری اظهار امیدواری کرد که در این دوره شاخص تخصص گرایی و اعتقاد به کار کارشناسی اهمیت بالاتری از شهرت و صبغه سیاسی برای منتخبان شورا در انتخاب شهردار تهران داشته باشد.

سالاری در ادامه تغییر مکانیزم انتخاب شهردار تهران توسط منتخبان شورای شهر را خواستار شد و اظهار کرد: امیدوارم همکاران شورای چهارم از انتخاب سیاسی شهردار بپرهیزند و سعی کنند فردی را انتخاب كنند كه خدمت رسانی صادقانه رویکرد اصلی‌اش باشد و عملا خدمت رسانی توام با کار کارشناسی را تحت الشعاع نگرش های سیاسی خویش قرار ندهد و در انتخاب شهردار آتی تهران تخصص گرایی و نظر خواهی از مدیران بدنه شهرداری و کارشناسان و دانشگاهیان مدیریت شهری و نیز معتمدین محلات را جایگزین لابی های سیاسی كنند.

وی با تاکید بر استفاده از نخبگان در اداره شهر گفت: توجه به شایسته سالاری در انتخاب مدیران شهری نقش موثری در کاهش چالشهای شهری خواهد داشت و زمینه پیشرفت سریع و موزون طرح های عمرانی شهری را فراهم خواهد کرد.

سالاری در پایان، رسیدگی به چالش های فرا روی شهر تهران را وظیفه مشترک شورای شهر و شهرداری دانست و خاطر نشان کرد: شهردار آینده پایتخت نباید به صندلی شهرداری به عنوان سکوی پرش به عالم سیاست نگاه کند بلکه باید به عنوان یک متخصص و مدیر کار آمد، برنامه های مصوب شورای شهر را اجرا و همکاری فعالانه ای با نهادهای شهری داشته باشد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر