کد خبر: 86742 A

در جلسه اجلاس ادواری روسای شوراهای استان‌ها مطرح شد:

یک فرد ورزشکار که تاکنون تنها ورزش کرده است و تخصص اجرایی ندارد چگونه می‌تواند برای شهرش مفید باشد این افراد تهدیدی برای شورا‌ها هستند.

ایلنا: نماینده استان خوزستان در شورای عالی استان از ورود شاگرد هندوانه فروش به شورای شهر خوزستان خبرداد و گفت: این فرد که مدرک تحصیلی لازم را ندارد به شورای شهر خوزستان راه یافته است که با توجه به نبود تحصیلات لازم قانون در این باره زیرپا گذاشته شده است.
به گزارش خبرنگار ایلنا، در هجدهمین اجلاس ادواری روسای شوراهای اسلامی استان‌های سراسر کشور نمایندگان هر استان مطالبی را به انتقاد مطرح کردند.
سیما نیک‌نژاد نماینده استان خوزستان یکی از این افراد بود که نسبت به ورود یک شاگرد هندوانه فروش به شورای شهر خوزستان در دور چهارم انتقاد کرد و گفت: ‌این فرد که دارای مدرک تحصیلی سیکل است تایید صلاحیت شد و با انتخاب مردم به دور چهارم راه یافته است.
وی با بیان اینکه ورود این فرد به شورا یک آسیب بزرگ محسوب می‌شود، تاکید کرد: ‌در صورتی که مدرک تحصیلی اعضا نباید کمتر از فوق دیپلم باشد چگونه این فرد توانسته است تایید و انتخاب شود به گونه‌ای که نمایندگان مجلس استان نیز این فرد را تایید کرده‌اند.
وی در ادامه با بیان اینکه باید نهادهای دولتی با شورا‌ها تعامل موثری داشته باشند، گفت: بار‌ها درخواست ملاقات با استاندار و فرماندار را داشته‌ام اما متاسفانه شرایط آن مهیا نشد امیدوارم برای دور چهارم این مشکلات حل شود.
لازم به ذکر است؛ نیک‌نژاد با وجود کاندیدا شدن در دور چهارم، خود نتوانست رای اعتماد مردم را جلب و به شورای شهر راه یابد.
در این جلسه همچنین محمدرضا سلامی نماینده شورای عالی استان سمنان خواستار حل معضل بیمه ساختمانی شد و گفت: نه تنها این مشکل باید حل شود بلکه باید دولت اختیارات شورا‌ها را به آن‌ها واگذار کند.
قبادیان نماینده استان ایلام در شورای عالی استان نیز با اشاره به نحوه تعامل دولت با شورا‌ها درباره انتخابات شورا‌ها گفت: خوشبختانه یا متاسفانه افرادی به شورا‌ها راه یافته‌اند که تخصص لازم را ندارند و بهتر است این افراد کسانی را که در دوره‌های گذشته حضور داشته‌اند را برای فعالیت فرادستی شورا‌ها انتخاب کنند.
فرامرز نقیبی نماینده استان مازندران در شورای عالی استان نیز با بیان اینکه نگران تعامل شورا‌ها با دولت هستیم، گفت: برخی از افراد وعده‌هایی را به مردم داده‌اند که در توان دولت آتی نیست و باید افراد بدانند که چه چیزی را به مردم می‌گویند.
وی به هزینه کرد برخی از افراد به شوراهای شهر اشاره کرد و افزود: ‌ برخی از نامزد‌ها یک میلیارد تومان برای ورود به شورا‌ها هزینه کردند این در حالی است که بودجه این استان برای شورا‌ها افزایش نیافته است اما تعداد آن از ۷ نفر به ۱۳ نفر رسیده است و ما مجبوریم حق الزحمه ۹۰۰ تومانی افراد را که در این دوره پرداخت می‌کنیم را در دور بعد نصف کنیم تا بتوانیم به اعضای جدید نیز دستمزد پرداخت کنیم.
عباس دهقان نماینده بوشهر در شورای عالی استان نیز با انتقاد از اینکه در بررسی صلاحیت نامزدهای شورا‌ها به سوابق اجرایی داوطلبین رسیدگی نشد، گفت: باید بگویم یک فرد ورزشکار که تاکنون تنها ورزش کرده است و تخصص اجرایی ندارد چگونه می‌تواند برای شهرش مفید باشد این افراد تهدیدی برای شورا‌ها هستند.

اجلاس ادواری روسای شوراهای استان‌ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر