کد خبر: 8681 A

با حضور معاون اداره کل سلامت شهرداری تهران صورت گرفت؛

وجود کانون‌هایی از قبیل کانون پزشکان مرکز تجمع افرادی باسواد، فعال و نخبه است و این افراد در میزگرد‌ها و جلسات هم اندیشی می‌توانند نقطه نظرات مشترک و انتقادات سازنده خود را در جهت رسیدن به اهداف و خدمت رسانی مناسب به شهروندان جامعه مطرح کنند.

ایلنا: مراسم تقدیر از اعضای کانون پزشکان منطقه ۲۱ در راستای خدمات و فعالیت‌های ارائه شده از سوی این افراد با حضور معاون اداره کل سلامت شهرداری تهران و شهردار این منطقه برگزار شد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۱، مصطفی سلیمی شهردار این منطقه ضمن تقدیر و تشکر از خدمات ارزنده و ارزشمند پزشکان فعال در کانون پزشکان منطقه گفت: برای داشتن شهر و جامعه‌ای سالم، مقتدر و قانونمند باید عناصر سازنده آنکه شهروندان هستند افرادی باسواد، فاضل و از لحاظ روحی و جسمی سالم باشند و اگر افرادی که در جامعه زندگی می‌کنند صاحب فکر و اندیشه سالم و خلاق باشند حتی قادر به هدایت مدیران و مسئولان کشور در راستای تحقق اهداف و خواسته‌های بجای خود خواهند بود.

وی افزود: وجود کانون‌هایی از قبیل کانون پزشکان مرکز تجمع افرادی باسواد، فعال و نخبه است و این افراد در میزگرد‌ها و جلسات هم اندیشی می‌توانند نقطه نظرات مشترک و انتقادات سازنده خود را در جهت رسیدن به اهداف و خدمت رسانی مناسب به شهروندان جامعه مطرح کنند.

شهردار منطقه ۲۱ ادامه داد: سلامت شهروندان به صورت مستقیم به شهرداری مرتبط نیست و مسئولیت سلامت همه افراد جامعه به دوش نهادهایی همچون وزارت بهداشت و درمان است ولی از آنجا که شهری رو به رشد خواهد بود که شهروندانی سالم از لحاظ جسمی و روحی داشته باشد در نتیجه و در راستای نیل به این هدف مهم شهرداری تهران فعالیت‌ها و حوزه کاری خود را از مباحث خدماتی فرا‌تر برده و به نهادی خدماتی، رفاهی و اجتماعی تبدیل شده است.

سلیمی با بیان اینکه منطقه ۲۱ همزیستی صنعت و سکونت را در کنار هم داراست گفت: ترکیب این دو امر خواسته‌های مختلفی را در بین شهروندان ساکن در منطقه به وجود می‌آورد و باید در حوزه‌های مختلف، خصوصاً ارتقا و بهبود سلامت جسم و روان، آموزش‌های عمومی و فراگیر به شهروندان داده شود.

وی افزود: در تمامی عرصه‌های مدیریتی اعم از خدماتی، اجتماعی، رفاهی و غیره باید شهروندان همگام و هم قدم با نخبگان و مسئولان در حرکت باشند وشهروندان خود را جدا از آن‌ها ندانند.

سلیمی اضافه کرد: شهرداری منطقه ۲۱ با توجه به وظیفه خود تمامی توان و قوای خود را در جهت ارتقای سلامت و کاهش آسیب‌های اجتماعی همه شهروندان سطح منطقه به کار خواهد برد تا افرادی سالم، توانمند و صاحب فکر و اندیشه‌هایی نو در تمامی عرصه‌ها وجود داشته باشد و تمامی آن‌ها در کمال ارامش و امنیت در کنار هم زندگی کنند.

رضا قهرمانی، معاون پیشگیری اداره کل سلامت شهرداری تهران نیز در این مراسم ضمن قدردانی از اعضای کانون پزشکان منطقه ۲۱ به تبدیل شهرداری از سازمانی خدماتی به نهادی اجتماعی اشاره کرد و گفت: در راستای خدمات رسانی بهتر به شهروندان به خصوص اقشار ضعیف و کم در آمد شهرداری تهران اقدام به راه اندازی کانون پزشکان در مناطق ۲۲ گانه شهر کرده است.

وی اظهار امیدواری کرد در آینده شاهد ارائه خدمات مطلوب‌تر از سوی کانون پزشکان به شهروندان به ویژه اقشار ضعیف و بی‌بضاعت باشیم.

بر اساس این گزارش، در پایان با اهدای لوح تقدیر وهدیه از اعضای کانون پزشکان منطقه قدردانی شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر