کد خبر: 87703 A

از سوی عبداللهی انجام شد؛

سرانه مصرفی استفاده از نایلکس و نایلون برای هر فرد در کشورمان بیش از استاندارد جهانی است/ استفاده از نایلون و نایلکس و ظروف یکبار مصرف پلاستیکی اثرات نامطلوبی در محیط زیست می‌گذارد.

ایلنا: معاون شهردار تهران برنامه‌ها و فعالیت‌های معاونت خدمات شهری در ایام ماه رمضان را اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، "مجتبی عبدالهی" در نشست خبری امروز خود که به مناسبت روز بدون نایلکس در ۲۱ تیرماه برگزار شد در جمع خبرنگاران با بیان اینکه سرانه مصرفی استفاده از نایلکس و نایلون برای هر فرد در کشورمان بیش از استاندارد جهانی است اظهار کرد: با تلاش‌هایی که در دو سال گذشته انجام شده است هم اکنون در فروشگاه‌های زنجیره‌ای شهروند و سازمان میادین و میوه و تره و بار از نایلکس تجزیه پذیر در طبیعت استفاده می‌شود.

وی با بیان اینکه نایلون و نایلکس ۳۰۰ سال در طبیعت باقی می‌ماند و به سختی تجزیه می‌شود تصریح کرد: استفاده از نایلون و نایلکس و ظروف یکبار مصرف پلاستیکی اثرات نامطلوبی در محیط زیست می‌گذارد از این رو سال گذشته سازمان میادین و میوه و تره بار شهردار تهران با مشارکت بخش خصوصی کارخانه تولید ظروف یکبار مصرف و نایلون‌های تجزیه پذیر در طبیعت را تاسیس کرد.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران با اشاره به اینکه باید از بسته بندی پاکتی و پارچه‌ای به جای کیسه‌های یکبار مصرف تجزیه ناپذیر استفاده کنیم تصریح کرد: نمونه‌ای از این بسته بندی‌ها در فروشگا‌های شهروند و میادین میوه و تره بار عرضه می‌شود اگرچه تولید واستفاده از این بسته بندی‌ها هزینه‌های زیادی دارد.

عبدالهی ابراز امیدواری کرد تا با اطلاع رسانی دقیق و آگاه سازی در حوزه خبری شاهد کاهش استفاده از نایلکس و ظروف تجزیه ناپذیر در طبیعت باشیم.

وی در ادامه این نشست درباره فعالیت‌های معاونت خدمات شهری در ماه رمضان گفت: در حوزه فروشگاه شهروند علاوه بر کاهش قیمت ۸ فروشگاه به صورت ۲۴ ساعته به شهروندان خدمات ارائه می‌دهند همچنین قرار است ۱۰ فروشگاه مرکزی میادین میوه و تره بار نیز تا ساعت ۱۲ شب دایر باشد.

عبدالهی با اشاره به اینکه سازمان بهشت زهرا نیز برای این ایام برنامه دارد اعلام کرد: برای شب‌های قدر در بهشت زهرا برنامه ویژه داریم همچنین برنامه ریزی شده است تا شهروندانی که در ساعت افطار در بهشت زهرا حضور دارند امکاناتی برای پذرایی از آن‌ها در زمان افطار فراهم شود.

وی با بیان اینکه در ایام ماه رمضان نمازخانه‌ها و سرویس‌های بهداشتی بوستان‌های سراسر کشور برای شهروندان بیش از گذشته مهیا است اعلام کرد: سازمان زیباسازی در زمینه زیباسازی در ایام مختلف از جمله تولد امام حسن مجتبی، ایام شب‌های قدر و روز قدس برنامه‌های ویژه‌ای را در نظر گرفته است.

معاون شهردار تهران تصریح کرد: برای نماز عید سعید فطر نیز اقدامات مناسبی همانند سال‌های گذشته در دستور کار مدیریت شهری قرار دارد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر