کد خبر: 88374 A

/تکرار/مهدی چمران در گفت‌و‌گو با ایلنا: ‌

‌انتقال پایتخت موضوعی نیست که بتوان به این راحتی نسبت به آن تصمیم گرفت از سویی این مساله کاملا قدیمی است.

ایلنا: ‌ رئیس شورای شهر تهران درباره مطرح شدن مجدد طرح انتقال پاییتخت، گفت: نمایندگان مجلس در بررسی طرح قدیمی انتقال پایتخت دقت لازم را داشته باشند.

"مهدی چمران" در گفت‌و‌گو با ایلنا، درباره طرح انتقال پایتخت از تهران که این بار از سوی نمایندگان مجلس مطرح شده است، اظهار کرد: بحث انتقال پاییخت بسیار قدیمی است و فكر نكنم به این زودی قابل اجرا باشد.

وی با بیان اینكه باید پیشنهادات نمایندگان مجلس مجددا به صورت دقیقتری بررسی شود، تصریح كرد: در شرایط كنونی بدون در نظر گرفتن فاكتورهای مورد نیاز برای انتقال پایتخت قطعا مطرح كردن آن بی‌فایده خواهد بود.

رئیس شورای شهر تهران تاكید كرد: اگر این موضوع جدی باشد باید مکانی برای پایتخت انتخاب شود که زیرساخت‌های آن مناسب باشد، جابجایی پایتخت امری ساده و سهل نیست که بتوان یه روزه درباره آن تصمیم گرفت و اجرایی کرد و باید شرایط کاملا سنجیده شود.

چمران ابزار امیدواری كرد در انتقال پایتخت به صورت كلی یا اداری فاكتورهای لازم لحاظ شود تا مشكلات موجود در شهر تهران تكرار نشود البته ‌انتقال پایتخت موضوعی نیست که بتوان به این راحتی نسبت به آن تصمیم گرفت از سویی این مساله کاملا قدیمی است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر