کد خبر: 88381 A

نایب رئیس کمیسیون شورا‌های مجلس در گفت و گو با ایلنا:‌

استنباط من این است اگر پایتخت اداری و دیپلماتی را انتقال دهیم شدنی است اما نمی‌توان در کل پایتخت را جابجا کرد/ در این طرح به دنبال انتقال پایتخت اداری و دیپلماتی به پرند هستیم.

ایلنا: نایب رئیس کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی مجلس گفت: درصورت تایید طرح انتقال پایتخت توسط مقام معظم رهبری؛ طرح در صحن علنی مجلس مطرح خواهد شد.

"محمد جواد کولیوند" در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا، با بیان اینکه این‌بار طرح انتقال پایتخت توسط نمایندگان مجلس تهیه شده است، اظهار كرد: بار‌ها طرح انتقال پایتخت از تهران توسط نهاد و گروه‌های مختلف مطرح و بررسی شده اما تاکنون نتیجه بخش نبوده و این طرح كاملا جدید است.

وی با اشاره به اینكه در هفته آینده طرح انتقال پایتخت در دستور کار کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی قرار خواهد گرفت، تصریح کرد: این طرح پس از بررسی در کمیسیون شورا‌ها به کمیته ۹ نفری ارسال می‌شود تا این کمیته به طور نهایی این طرح را از زوایای مختلف مورد بررسی قرار دهد.

نایب رئیس کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی مجلس با اشاره به اینکه این طرح پس از طی کردن این مراحل به استحضار مقام معظم رهبری خواهد رسید، تاکید کرد: درصورت تایید طرح توسط ایشان طرح در صحن علنی مجلس مطرح می‌شود.

کولیوند با بیان اینکه در این طرح به دنبال انتقال پایتخت اداری و دیپلماتی به پرند هستیم، گفت: این امر هنوز در حد یک طرح است و از آنجا که سال‌ها است این طرح مطرح شده و نتیجه بخش نبوده بهتر است منتظر بمانیم تا ببنیم طرح جدید به کجا ختم می‌شود.

کولیوند درباره نظر شخصی خود نسبت به انتقال پایتخت، ‌گفت: استنباط من این است اگر پایتخت اداری و دیپلماتی را انتقال دهیم شدنی است اما نمی‌توان در کل پایتخت را جابجا کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر