کد خبر: 90244 A

با هدف تامین بخشی از سرانه‌های درمانی؛

این بیمارستان ۲۵ مهر ماه امسال بصورت آزمایشی در محدوده شمال غرب پایتخت به بهره برداری خواهد رسید تا شهروندانی که به دلیل کمبود مراکز درمانی در محدوده منطقه مجبور به مراجعه به مراکز درمانی در سطح شهر می‌شوند، بتوانند از امکانات کامل فراهم شده در آن بهره‌مند شوند.

ایلنا: اولین بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی منطقه ۲۲ در محدوده شمال بزرگراه شهید خرازی احداث شده است، بزودی به بهره برداری می‌رسد تا این منطقه گامی دیگری به سوی تامین سرانه‌های درمانی بردارد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۲، این بیمارستان با عنوان «تریتا» در بازه زمانی ۵ ساله و توسط شرکت سهامی ابوریحان طب آریا ساخته شده و به لحاظ برخورداری از امکانات، جزو بیمارستانهای ۵ ستاره است.

"حسین مرادی" شهردار منطقه ۲۲ با اعلام این خبر گفت: «بیمارستان تریتا در زمینی بالغ بر ۵ هزار متر مربع ساخته شده و ۱۸هزار متر زیر بنا دارد و بنای آن ۲۱ طبقه است. این بیمارستان ۲۰۰ تخته خوابه، بعنوان نخستین بیمارستان جنرال منطقه ۲۲، شامل تمامی بخشهای تخصصی و فوق تخصصی جراحی عمومی، ارتوپدی، زنان و زایمان، داخلی، گوش و حلق و بینی همچنین چشم پزشکی، داخلی قلب، آنژیوگرافی، جراحی قلب، ICU و CCU، مرکز تصویربرداری شامل سی تی اسکن و MRI، آزمایشگاه و پاتولوژی، بخش جراحی اعصاب، مرکز پیوند مغز استخوان و بخش اورژانس شبانه روزی است.»

وی افزود: «بیمارستان تریتا بیش از ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با توجه به نزدیک شدن زمان بهره برداری، اکنون در حال چیدمان تجهیزات و آموزش کارکنان است. سیستم زباله سوز و تهویه پیشرفته و مدرن دارد و به اگو شهری با بهره گیری از آخرین فن آوریهای مورد تایید محیط زیست همچنین برق اضطراری مجهز است. این بیمارستان ۲۵ مهر ماه امسال بصورت آزمایشی در محدوده شمال غرب پایتخت به بهره برداری خواهد رسید تا شهروندانی که به دلیل کمبود مراکز درمانی در محدوده منطقه مجبور به مراجعه به مراکز درمانی در سطح شهر می‌شوند، بتوانند از امکانات کامل فراهم شده در آن بهره‌مند شوند.»

به گفته شهردار منطقه ۲۲، همزمان با نزدیک شدن زمان افتتاح بیمارستان تریتا، عملیات تامین دسترسی‌ها و شبکه معابر اطراف آن با جدیت در دستور کار شهرداری قرار گرفته است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر