کد خبر: 91204 A

دانشگاه تهران آمادگی دارد تا با شناسایی مفاخر به کمک شهرداری و سازمان زیباسازی در مجموعه باغ نگارستان از آن‌ها تقدیر کند.

ایلنا: دانشگاه تهران و سازمان زیباسازی به منظور فعالیت‌های فرهنگی، هنری و علمی با حضور معاون فرهنگی دانشگاه تهران و مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش  ایلنا، سیف در این جلسه‌ ضمن تقدیر از فعالیت‌های سازمان زیباسازی در شهر، گفت: آثار اجرا شده از سوی سازمان زیباسازی و مدیریت شهری در سطح شهر تهران قابل مشاهده است.

معاون فرهنگی دانشگاه تهران با اعلام آمادگی دانشگاه تهران برای فعالیت در زمینه‌های مختلف فرهنگی، هنری و آموزشی با سازمان زیباسازی شهر تهران، افزود: باغ نگارستان به عنوان موزه تاریخ و مفاخر که زیر مجموعه دانشگاه تهران قرار دارد، می‌تواند به محلی برای برگزاری برنامه‌ها و همکاری‌های مشترک تبدیل شود.

سیف ضمن تقاضا از سازمان زیباسازی شهر تهران برای اختصاص اعتباری برای نوسازی و مرمت عمارت تاریخی و ارزشمند باغ نگارستان، ادامه داد: دانشگاه تهران آمادگی دارد تا با شناسایی مفاخر به کمک شهرداری و سازمان زیباسازی در مجموعه باغ نگارستان از آن‌ها تقدیر کند.

همچنین مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران در این نشست ضمن استقبال از همکاری علمی و فرهنگی با دانشگاه تهران، گفت: در حال حاضر این همکاری در قالب برگزاری کارگاه‌های آموزشی با پردیس هنرهای زیبا و ارزیابی پروژه‌های شهری با حضور اساتید دانشگاه و دانشجویان در جریان است.

شوشتری با تاکید براینکه سازمان زیباسازی ‌‌نهایت تلاش خود را برای بازسازی و مرمت باغ نگارستان خواهد کرد، اظهارکرد: مجموعه باغ نگارستان ظرفیت تبدیل شدن به بستری برای اهل علم، هنر و ادب را دارد.

شوشتری با اشاره به اینکه تقدیر از مفاخر یک برنامه ارزشمند فرهنگی است، افزود: ضرورت برگزاری سلسله نشست‌هایی تحت عنوان شهر، منظر، خاطره یا شهر، هنر و معماری در باغ نگارستان و با حضور اساتید برجسته دانشگاه‌های تهران کاملا محسوس است.

به گفته مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران، باغ نگارستان می‌تواند به محلی برای ارزیابی پروژه‌های شهری در حوزه هنرهای شهری و با حضور اساتید برجسته و دانشجویان تبدیل شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر