کد خبر: 91953 A

با اجرای ماده ۳۳ و ارجاع کار به مجریان متخصص و همچنین انتخاب مهندسان ناظر توسط سازمان نظام مهندسی و معرفی آن به صورت سیستمی به شهرداری و مالک، شاهد ارتقای کیفیت ساخت و ساز خواهیم بود.

ایلنا: مدیر کل معماری و ساختمان شهرداری تهران با بیان اینکه بستر لازم برای ارتقای کیفیت ساخت و ساز فراهم شده است، گفت: با اجرای ماده ۳۳ این بستر فراهم شده و در این شرایط چنانچه نظارت توسط سازمان نظام مهندسی به شکل واقعی آن انجام شود در آینده نزدیک می‌توان شاهد ساختمان‌هایی را شاهد باشیم که به درستی احداث شده و کیفیت مناسبی نیز دارند.

به گزارش ایلنا، "جواد کریمیان اقبال" با تاکید بر اهمیت توجه به همه مولفه‌های ساخت و ساز گفت: کیفیت ساخت و ساز و همچنین نظارت بر حسن اجرای آن از عوام مهم درساخت و ساز مناسب و افزایش عمر ساختمان هاست.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در زمینه افزایش کیفیت ساختمان‌ها، اظهار کرد: خوشبختانه با اجرای ماده ۳۳ و ارجاع کار به مجریان متخصص و همچنین انتخاب مهندسان ناظر توسط سازمان نظام مهندسی و معرفی آن به صورت سیستمی به شهرداری و مالک، شاهد ارتقای کیفیت ساخت و ساز خواهیم بود.

کریمیان اقبال با اشاره به جزئیات ماده ۳۳ خاطر نشان کرد: بر اساس این ماده که از ابتدای اردیبهشت ماه امسال اجرایی شد، ساختمان‌های بالا‌تر از ۳۰۰۰ متر مربع باید دارای یک نفرمجری و چهار ناظر باشند و ساختمان‌های با متراژ بین ۱۵۰۰ تا ۳۰۰۰ متر مربع نیز باید این چهار ناظر را که تخصص معماری، عمران، سازه و مکانیک دارند داشته باشند.

وی افزود: همچنین ساختمان‌های کمتر از ۱۵۰۰ مترمربع نیز باید یک ناظر ذی صلاح برای ساخت و ساز داشته باشند و همه این ناظران باید توسط سازمان نظام مهندسی معرفی شوند.

مدیر کل معماری و ساختمان شهرداری تهران تصریح کرد: چنانچه نظارت توسط سازمان نظام مهندسی به شکل واقعی آن انجام شود در این شرایط که بستر لازم برای افزایش کیفیت ساخت و ساز‌ها فراهم شده است می‌توانیم در آینده نزدیک ساختمان‌هایی را شاهد باشیم که به درستی احداث شده و کیفیت مناسبی نیز دارند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر