کد خبر: 91965 A

سخنگوی سازمان آتش نشانی به ایلنا خبر داد:‌

در طبقه منهای یک این ساختمان مقداری اجناس قدیمی از میز و صندلی وجود داشت که دچار آتش‌سوزی می‌شود که آتش موجب می‌شود تا دود زیادی طبقات بالایی را فرا گیرد.

ایلنا: سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران، گفت: ‌ یک ساختمان ۱۰ طبقه‌ واقع در ستارخان دچار حریق شد که در این حادثه ۲۰ نفر توسط نیروهای آتش نشانی نجات یافتند.

"سید جلال ملکی" در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا، از حریق در یک ساختمان ۱۰ طبقه اداری مسکونی واقع در خیابان ستارخان، نرسیده به خیابان خسرو خبرداد و گفت: بلافاصله بعد از اطلاع ایستگاه‌های ۷۷، ۱۰۲، ۱۰ و نجات ۳ به همراه یک خودرو نردبان هیدرولیکی و دستگاه‌های تنفسی به محل حادثه اعزام شد.

وی با بیان اینکه سه ایستگاه آتش‌نشانی نیز در محل حادثه مستقر شدند تا در صورت نیاز وارد عملیات شوند، تصریح کرد: در طبقه منهای یک این ساختمان مقداری اجناس قدیمی از میز و صندلی وجود داشت که دچار آتش‌سوزی می‌شود که آتش موجب می‌شود تا دود زیادی طبقات بالایی را فرا گیرد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی با اشاره به اینکه در گام نخست توسط نردبان هیدرولیکی ۱۲ نفر از ساکنان این ساختمان نجات یافتند، افزود: گروه دیگری از آتش نشانان به همراه دستگاه‌های تنفسی موفق به خروج ۸ نفر دیگر شدند در مجموع از ۲۰ نفر نجات یافته ۱۳ نفر تحویل عوامل اورژانس شد که سرپایی درمان شدند اما یک زن جوان به دلیل شدت دودگرفتگی به مرکز درمانی منتقل شد.

ملکی با اشاره به اینکه گروه دیگری از آتش نشانان همزمان با دستگاه‌های خاموش کننده به محل حادثه که در منهای یک ساختمان مراجعه و با کنترل آتش مانع از سرایت آن به سایر نقاط ساختمان شدند، گفت: خوشبختانه این حادثه مصدومی منجر به فوت نداشت و در حال حاضر نیز نیروهای آتش نشانی در حال تخلیه دود و ایمن سازی محل هستند.

وی گفت: در این حادثه یک آتش‌نشان دچار دود گرفتگی شد. علت حادثه پس از تخلیه کامل دود مشخص می‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر