کد خبر: 93081 A

معاون پیشگیری و حفاظت از حریق سازمان آتش نشانی تهران:

متاسفانه در گذشته شاهد این بودیم بسیاری از حوادثی که در پی وقوع حریق در خودرو‌ها رخ می‌داد، سبب مرگ یا وارد شدن خسارات جبران‌ناپذیری به شهروندان می‌شد که نصب یک کپسول آتش نشانی در خودرو‌گاه می‌توانست از بروز چنین حوادثی جلوگیری کند.

ایلنا: معاون پیشگیری و حفاظت از حریق سازمان آتش نشانی تهران به دنبال اجباری شدن نصب کپسول آتش نشانی برای خودروهای تولیدی جدید، پیشنهاد کرد: پلیس راهور، خودروهای تولید سال ۹۲ و پس از آنکه فاقد کپسول آتش نشانی هستند را جریمه کند.

به گزارش ایلنا، "محمود قدیری" در واکنش به ابلاغ مصوبه شورای عالی استاندارد و موافقت هیئت دولت در خصوص نصب اجباری کپسول خاموش کننده دستی بر روی خودرو‌ها گفت: یقیناً این مصوبه آرزوی چندین ساله سازمان آتش نشانی است که باید در دستور کار مراکز معاینه فنی خودرو‌ها قرار بگیرد.

وی در این باره ابراز داشت: متاسفانه در گذشته شاهد این بودیم بسیاری از حوادثی که در پی وقوع حریق در خودرو‌ها رخ می‌داد، سبب مرگ یا وارد شدن خسارات جبران‌ناپذیری به شهروندان می‌شد که نصب یک کپسول آتش نشانی در خودرو‌گاه می‌توانست از بروز چنین حوادثی جلوگیری کند.

قدیری با بیان اینکه قطعا اگر خودرو‌ها مجهز به خاموش‌کننده باشند، ضریب امنیت جانی سرنشینان افزایش می‌یابد، اظهارداشت: این موضوع تنها مربوط به سرنشینان‌‌ همان خودرو نمی‌شود، بلکه در صورت بروز حادثه می‌توان از خاموش‌کننده نصب شده در دیگر خودرو‌ها نیز برای اطفای حریق استفاده کرد.

معاون پیشگیری سازمان آتش نشانی تهران در ادامه چگونگی کار با کپسول‌های اطفای حریق را نیز امری مهم برشمرد و افزود: قطعا باید شهروندان و به ویژه رانندگان، نحوه کار با این کپسول‌ها را یاد بگیرند تا بتوانند در کوتاه‌ترین زمان ممکن، بهترین نتیجه را داشته باشند.

قدیری افزود: در همین راستا سازمان آتش نشانی پایتخت این آمادگی را دارد که نحوه کار با خاموش‌کننده‌ها را به شکل رایگان به متقاضیان آموزش دهند و برای این امر تنها لازم است افراد به ایستگاه‌های ۱۰۰ گانه آتش نشانی در نقاط مختلف پایتخت مراجعه کنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر