کد خبر: 93656 A

منتخب مردم در دور چهارم شورا‌ها در گفت‌وگو با ایلنا:

با توجه به شرایط کنونی جامعه و نیاز به تعامل با دولت آتی، انتخاب فردی اصلاح طلب بهترین گزینه برای مدیریت شهری تهران خواهد بود.

ایلنا: ‌ منتخب مردم در شورای شهر تهران، گفت: ‌ با توجه به حضور حداکثری اصلاح‌طلبان در شورای شهر طبیعی است که شهردار آینده فردی از اصلاح طلبان خواهد بود.

احمد حکیمی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به اینکه گزینه‌های متعددی برای شهردار آینده تهران داریم، اظهار کرد: تاکنون در شورای هماهنگی اصلاحات ۲۰ نفر به عنوان گزینه شهردار آینده معرفی شده است که در حال بررسی سوابق این افراد هستیم تا در ‌‌نهایت چند نفر به عنوان گزینه نهایی به شورا معرفی شود.

وی با بیان اینکه هنوز برخی از این گزینه‌ها تمایل خود را برای شهردار شدن اعلام نکرده‌اند، تصریح کرد: با توجه به اکثریت اعضای شورای شهر از حزب اصلاح طلب طبیعی است که شهردار آینده فردی از اصلاح طلبان خواهد بود چراکه با شرایط کنونی جامعه و نیاز به تعامل با دولت آتی انتخاب فردی اصلاح طلب بهترین گزینه برای مدیریت شهری تهران خواهد بود.

منتخب مردم در دور چهارم شورا‌ها با اشاره به اینکه مدیریت شهری علاوه بر دولت باید با چندین وزارتخانه مدیریت شهری تعامل دو سویه داشته باشد، تصریح کرد: وزارتخانه‌های مسکن، راه، آموزش عالی، آموزش و پروورش، ‌ فرهنگ و ارشاد و پست از جمله وزارتخانه‌هایی هستند که مدیریت شهری تعامل دوسویه به آن نیاز دارد.

حکیمی‌پور با بیان اینکه علاوه بر سیاست کلان کشور باید در توسعه شهر جدی بود و فردی موثر را به عنوان شهردار انتخاب کرد گفت: در انتخاب گزینه نهایی اصلاح طلبان برای شهردار آینده قطعا فردی انتخاب می‌شود که علاوه بر تخصص و مهارت لازم دارای شخصیتی باشد که توان برقراری ارتباط با دولت را نیز داشته باشد.

وی درباره انتخاب رئیس شورا نیز گفت: ‌ سیاست بر این است که شورای شهر را یکپارچه ببینیم و به دنبال اقلیت و اکثریت در شورا نیستیم تا فراکسیون ایجاد شود در انتخاب رئیس شورا، ‌ هیات رئیسه و ریاست کمیسیون‌های مختلف اولویت با فردی است که تخصص و مهارت لازم داشته باشد و بتواند تعاملات قوی با نهاد‌ها و سازمان‌های ذی ربط برقرار کند.

حکیمی‌پور ادامه داد: در انتخاب شهردار و رئیس شورا سیاست‌های اصلاح طلبان به دقت لحاظ خواهد شد و بدنبال آن هستیم تا مدیریت شهری منسجم داشته باشیم.

وی با بیان اینکه برخی از افرادی که علاقمند به شهردار شدن هستند تماس‌هایی با منتخبین دور چهارم برقرار کردند، گفت: ‌توان علمی و مدیریتی این افراد بررسی می‌شود و در صورت تایید قطعا این افراد می‌توانند یکی از گزینه‌های آینده برای شهرداری تهران باشد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر