کد خبر: 943 A

شهردار منطقه 19 تهران:

۴ هزار اصل درخت در مسیر بزرگراه خلیج فارس تا فرودگاه امام خمینی برای اجلاس سران کشورهای عدم تعهد کاشته شده است/باقی مانده تجهیزات نظامی فرماندهی هواناجا در بوستان ولایت به مقرشان در آسمان ری تهران در حال انتقال است.

شهردار منطقه 19 گفت:‌ یش از ۴ میلیارد تومان کمک‌های نقدی و غیر نقدی توسط ستاد مردمی شهرداری جمع آوری شده است که روز جمعه بعد از نماز جمعه به سمت سه منطقه اهر، هریس و ورزقان ارسال می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا عبدالله فتح اللهی در نشست خبری امروز از افزایش اعتبار عمرانی منطقه ۱۹ در سال جاری خبر داد و افزود: سال گذشته این اعتبار ۹۴ میلیارد تومان بود که در سال جاری به ۱۸۴ میلیارد تومان افزایش یافته است.


وی با بیان اینکه استادیوم شهید کاظمی تا پایان مهر ماه امسال به بهره برداری می‌رسد، گفت:‌ فاز نهایی خیابان شقایق به طور ۱۱۰۰ متر تا پایان فصل پاییز به اتمام می رسد.


شهردار منطقه ۱۹ از بهره برداری ۵ مسجد، ۵ بوستان، خانه کشتی به عنوان دیگر پروژه‌های منطقه در سال جاری خبر داد و  افزود: تامین روشنایی معابر منطقه با وجودی که مسئولیت آن برعهده وزارت نیرو است نیز در دستورکار قرار گرفته است، همچنین پروژه بدنه سبز آزادگان به طول ۵/۴ کیلومتر و عمق ۱۵ متر از هفته گذشته آغاز شده است.


فتح الهی از ساماندهی مسیر بزرگراه خلیج فارس تا فرودگاه امام خمینی خبر داد و تصریح کرد: این مسیر برای اجلاس سران کشورهای عدم تعهد ساماندهی شده است و ۴ هزار اصل درخت نیز در این مسیر کاشته شده است.


وی با بیان اینکه سرانه فضای سبز این منطقه با احتساب حریم ۴۰ متر و بدون آن ۱۶ متر است، درباره فاز دو بوستان ولایت گفت: مطالعات این فاز توسط معاونت شهرسازی، شهرداری در حال انجام است و به محض نهایی شدن اجرایی می‌شود البته اعتبار آن در بودجه سال ۹۲ تخصیص می یابد.


شهردار منطقه ۱۹ درباره تجهیزات نظامی موجود در بوستان ولایت گفت: اباقی مانده ین تجهیزات که متعلق به فرماندهی هواناجا است با تکمیل مقرشان در آسمان ری تهران در حال انتقال است. البته در این بخش ما مشکلی نداشتیم.


فتح الهی درباره بافت فرسوده منطقه نیز گفت: خوشبختانه در بخش معابر این منطقه مشکل ندارد اما باید از حادثه زلزله اخیر به عنوان هشدار یاد کنیم چراکه ساخت و ساز غیر استاندارد زیادی با وجود بخشودگی جرایم و حذف عوارض ساخت و ساز وجود دارد و نیاز است دولت در این بخش ورود جدی کند و به جای آنکه در بخش مسکن مهر در مناطقی که زیرساخت‌های لازم ندارد در داخل شهر در بخش بافت‌های فرسوده سرمایه گذاری کند.


وی ادامه داد: محدودیت‌هایی در بافت‌های فرسوده این منطقه وجود داشت که توسط طرح تفصیلی ایجاد شده بود که به دنبال رفع این محدودیت‌ها هستیم.


وی که مسئول جمع آوری کمک‌های مردمی تهران به زلزله اخیر در آذربایجان شرقی نیز هست درباره میزان جمع آوری این کمک‌ها به ایلنا گفت: ارزیابی دقیقی نداریم اما بیش از ۴ میلیارد تومان کمک‌های نقدی و غیر نقدی توسط ستاد مردمی شهرداری جمع آوری شده است که روز جمعه بعد از نماز جمعه به سمت سه منطقه اهر، هریس و ورزقان ارسال می‌شود.


فتح الهی ادمه داد: شهردای تهران از بودجه خود ریالی به زلزله زدگان نمی‌تواند کمک کند مگر آنکه شورای شهر تهران رقمی را تعیین کند با این وجود تمامی کمک‌های جمع آوری شده توسط مردم است و شهرداری تهران تنها در بخش تهیه نقشه‌های ماهواره‌ای و خدمات فنی کمک کرده است.


وی در پایان با بیان اینکه عمده این کمک‌ها در مقوله سرویس بهداشتی است، تصریح کرد: ۲ میلیارد تومان از این اعتبارات برای تهیه سرویس بهداشتی و حمام سیار در قالب ۵۰۰ پکیج هزینه شده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر