کد خبر: 94419 A

نماینده مردم قصر شیرین، گیلان غرب و سر پل ذهاب در مجلس:

اجرای مترو به جای مونوریل توافقی است که با مدیریت اجرایی استان به عمل آمده و نمایندگان استان در مجلس با قاطعیت از احداث مترو حمایت خواهند کرد و اجازه نخواهند داد که حقوق مردم کرمانشاه بیش از این پایمال شود.

ایلنا: نماینده مردم قصر شیرین، گیلان غرب و سر پل ذهاب در مجلس شورای اسلامی گفت: پروژه مونوریل کرمانشاه در سال ۸۸ با سر و صدای زیادی آغاز شد و مسئولان استان با افتخار تمام از احداث این پروژه به عنوان برگ زرینی در کارنامه مدیریتی خود سخن گفتند.

به گزارش ایلنا، فتح ا... حسینی افزود: این در حالی است که پروژه مذکور ظلم بزرگی به مردم کرمانشاه بود و با اجرای آن آسیب بزرگی به مردم این شهر و حتی استان زده شد.

وی با اشاره به اینکه مردم کرمانشاه در طول هشت سال دفاع مقدس جان‌فشانی‌های بی‌شماری از خود نشان دادند، اظهار کرد: حق مردم جان بر کف کرمانشاه این نبود و آن‌ها هرگز مستحق چنین ظلمی که در حق آن‌ها شده نیستند.

حسینی با بیان اینکه اگر قرار بود کاری برای رفاه حال مردم کرمانشاه در رفت و آمدهای شهری انجام شود ‌باید نسبت به احداث مترو اقدام می‌شد نه مونوریل، ‌ تصریح کرد: وقتی مدیران غیر بومی بر سر کار می‌آیند، نتیجه‌اش‌ همین می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه پروژه مونوریل از‌‌ همان ابتدا با اعتراض همه نمایندگان استان مواجه شد و علاوه بر آن صدای بسیاری از مردم کرمانشاه را نیز در آورد، اضافه کرد: این پروژه به جای اینکه برای مردم رفاه به همراه داشته باشد، به آن‌ها آسیب زد.

حسینی با اشاره به اینکه پس از اینکه مدیریت ارشد استان در مسیر اجرای پروژه مونوریل در کرمانشاه چراغ سبز نشان داد، گفت: نمایندگان استان، کار‌شناسان و حتی مردم کرمانشاه به دلایل بسیاری در مقابل اجرای پروژه مذکور چراغ قرمز نشان دادند.

وی با بیان اینکه علاوه بر آلایندگی صوتی و جوی، رعایت نشدن مساله پدافند غیر عامل پاشنه آشیل پروژه مونوریل کرمانشاه است، افزود: جالب اینکه پروژه مذکور بعد از گذشت ۴ سال هنوز اندر خم یک کوچه است و پیشرفت بسیار کندی داشته است.

حسینی با تاکید بر اینکه ساخت مونوریل هیچ نفعی به حال مردم کرمانشاه ندارد و باید هر چه زود‌تر متوقف شود، اعلام کرد: این پروژه از همین حالا برای مردم مشکل‌آفرین شده و تردد شهروندان را با مشکلات بسیاری رو به رو کرده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: اجرای مترو به جای مونوریل توافقی است که با مدیریت اجرایی استان به عمل آمده و نمایندگان استان در مجلس با قاطعیت از احداث مترو حمایت خواهند کرد و اجازه نخواهند داد که حقوق مردم کرمانشاه بیش از این پایمال شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر