کد خبر: 970 A

ماشین آلات و تجهیزات موردنیاز شهرداری‌ها و دهیاری‌ها نظیر ماشین آتش نشانی، کمپرسی، بکهولودر، مینی لودر وماشین حمل زباله برای تسریع در کمک رسانی و آواربرداری مناطق زلزله زده اعزام می‌شود.

قائم مقام سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از حضور تیم هائی از شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان‌های همجوار مناطق زلزله زده استان آذربایجان شرقی و استان آذربایجان شرقی به منظور انجام اقدامات مرتبط با خدمات شهری و روستائی و کمک به امدادرسانی در مناطق زلزله زده خبر داد.


به گزارش ایلنا، تابش فر با بیان این مطلب در جلسه ستاد پشتیبانی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از مناطق زلزله زده گفت: با توجه به تشکیل ستادهای پشتیبانی از مناطق زلزله زده در استان‌های آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، گیلان، زنجان، قزوین و همدان به ریاست معاونان عمرانی استانداری‌ها؛ تیم هائی از نیروهای شهرداری‌ها و دهیاری‌های این استان‌ها به منظور انجام اقدامات مرتبط با مدیریت شهری و روستائی نظیر کمک به امدادرسانی به آسیب دیدگان، توزیع مایحتاج عمومی موردنیاز وجمع آوری و دفع زباله‌ها به مناطق زلزله زده اعزام شده‌اند.


وی همچنین از اعزام ماشین آلات و تجهیزات موردنیاز شهرداری‌ها و دهیاری‌ها نظیر ماشین آتش نشانی، کمپرسی، بکهولودر، مینی لودر وماشین حمل زباله جهت تسریع در کمک رسانی و آواربرداری منطقه و همچنین نیروهائی از سایر شهرداری‌ها به مناطق زلزله زده خبر داد.


تابش فر افزود: از هنگام وقوع زلزله در استان آذربایجان شرقی تیمهائی متشکل از رئیس، معاونین و مدیران سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور به همراه معاونین خدمات شهری و مدیران عامل سازمان‌های آتش نشانی و خدمات ایمنی تعدادی از شهرداری‌ها به منظور کمک و پشتیبانی مناطق زلزله‌زده شمال غرب کشور به این مناطق اعزام شده بودند و تشکیل ستادهای پشتیبانی در استان‌های همجوار آذربایجان شرقی و اعزام ماشین آلات و تجهیزات و نیروهائی از شهرداری‌ها در پی ارزیابی‌های این تیم‌ها از وضعیت مناطق زلزله زده صورت می‌گیرد.


وی همچنین گفت: پشتیبانی‌ها و کمک‌های دیگری نیز طی هماهنگی‌های ستاد پشتیبانی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از مناطق زلزله زده کشور با شهرداری‌ها و دهیاری‌ها بزودی وارد این مناطق خواهد شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر