کد خبر: 98746 A

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران در گفت و گو با ایلنا:

در صدور پروانه نوسازی بافت‌های فرسوده به ظرفیت خوبی دست یافته‌ایم / امیدواریم در دولت جدید اعتماد مردم برای تخریب و نوسازی بافت‌های فرسوده افزایش یابد.

ایلنا: مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران، گفت: آمار شروع به کار و تخریب بافت‌های فرسوده در مقابل صدور پروانه‌ها کمتر است چرا که مردم اعتباری برای آغاز به کار ندارند.

"علیرضا جعفری" در گفت و گو با ایلنا،‌ با بیان اینکه مصوبات خوبی در زمینه نوسازی بافت‌های فرسوده در دولت گذشته داشتیم، اظهار کرد: به دلیل نبود پشتوانه مالی، شاهد اجرایی شدن این مصوبات نبودیم و روند نوسازی بافت‌های فرسوده با کندی همراه بود.

وی با بیان اینکه محل اعتبارات نوسازی بافت‌های فرسوده شفاف نیست، تصریح کرد: در چهار امسال جریان پرداخت تسهیلات نسبت به سنوات گذشته فعال‌تر شده است اما به دلیل حجم بالای درخواست‌کنندگان این اعتبارات پاسخ‌گو نیست.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران،‌ همچنین تصریح کرد: با توجه به حجم بالای درخواست کنندگان ناچاریم در بروکراسی اداری روند پرداخت تسهیلات را به گونه ای تنظیم کنیم تا پرداخت‌ تسهیلات ممکن شود.

جعفری با ابراز امیدواری از اینکه دولت یازدهم الویت خاصی برای نوسازی بافت‌های فرسوده داشته باشد و افزود: در صورتی که اعتبارات از سوی دولت جدید تامین شود می‌توان به برون رفت از مشکلات نوسازی نگاه مثبت داشت.

وی در پاسخ به اینکه چه تعداد از پرونده‌های باز شده برای نوسازی بافت‌های فرسوده به سرانجام رسیده است،‌ گفت: نمی‌توانم آمار دقیقی در این زمینه ارائه دهم چرا که بانک‌ها گزارشات دقیقی از این مساله ارائه نکرده‌اند آنچه مشخص است مردم در مراجعاتشان به بانک با مشکل مواجه شدند.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران،‌ با اشاره به اینکه در صدور پروانه نوسازی بافت‌های فرسوده به ظرفیت خوبی دست یافته‌ایم، ‌افزود: شروع به کار و تخریب بافت‌های فرسوده در مقابل صدور پروانه‌ها کمتر است چرا که مردم اعتباری برای آغاز به کار ندارند.

جعفری اظهار کرد:‌ امیدواریم در دولت جدید اعتماد مردم برای تخریب و نوسازی بافت‌های فرسوده افزایش یابد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر