کد خبر: 98968 A

با احداث تقاطع غیر همسطح محور احمد آباد مستوفی با بزرگراه آزادگان،آخرین تقاطع همسطح این بزرگراه که ناایمنی بسیاری ایجاد کرده بود برچیده شد و این بزرگراه از ابتدا تا پایان، بدون وجود نقطه نا ایمن تحویل شهروندان شد.

ایلنا: ‌ تقاطع غیر همسطح بزرگراه سعید آباد با بزرگراه آزادگان و همچنین محور احمد آباد مستوفی با بزرگراه آزادگان، صبح امروز با حضور شهردار تهران بهره برداری شد.

به گزارش خبرنگار، مازیار حسینی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران صبح امروز در مراسم افتتاح پروژه تقاطع غیر همسطح بزرگراه سعید آباد با بزرگراه آزادگان، اظهار کرد: ‌ طول پل‌ها و رمپ و لوپ‌های احداث شده ۵/۶ کیلومتر است.

وی ادامه داد: ‌ با بهره برداری از این پروژه‌ها، نه تنها منطقه ۱۸ از بن بست خارج می‌شود بلکه تاثیرتاثیرات فرامنطقه‌ای و ملی بسیاری در عملکرد ترافیکی بزرگراه ترانزیتی آزادگان نیز بر جای می‌گذارد و با کاهش طول مسیر، کاهش مصرف سوخت را نیز به دنبال دارد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران با بیان اینکه افتتاح زیر گذر الغدیر در سال ۸۹ نیز به از بن بست خارج کردن منطقه بزرگ ۱۸ نیز کمک کرد، گفت: با احداث تقاطع غیر همسطح محور احمد آباد مستوفی با بزرگراه آزادگان، آخرین تقاطع همسطح این بزرگراه که ناایمنی بسیاری ایجاد کرده بود برچیده شد و این بزرگراه از ابتدا تا پایان، بدون وجود نقطه نا‌ایمن تحویل شهروندان شد.

حسینی همچنین از همکاریبی دریغ همه اعضای شورای سوم شهر تهران در اجرای پروژه‌های زیربنایی قدردانی کرد.

تقاطع غیر همسطح بزرگراه آزادگان با بزرگراه سعید آباد که به صورت شبدری کامل احداث شده و تامین مجموعه دسترسی‌ها در تمام جهات ترافیکی آن پیش بینی شده است، نه تنها ارتباط بزرگراه آزادگان با بزرگراه سعیدآباد و مجموعه معابر منتهی به آن را برقرار می‌کند بلکه کمربندی جنوب پایتخت را به آزادراه تهران - ساوه پیوند می‌دهد.

همچنین بهره برداری از تقاطع غیرهمسطح محور احمدآباد مستوفی با بزرگراه آزادگان نیز سبب کاهش زمان سفرهای برون شهری پایتخت و برخی از شهرستان‌ها و مراکز اقماری استان تهران شده و با حذف گردش‌های اضافی در بزرگراه آزادگان از حجم ترافیک در این معبر ترانزیتی می‌کاهد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر