کد خبر: 98979 A

شهردار تهران در جمع خبرنگاران:

برخی می‌گویند شهرداری تهران مدیریت پروژه ای می‌شود و تنها فعالیت های عمرانی در پایتخت صورت می‌گیرد اما خوشبختانه اقدامات شهرداری تهران تنها در حوزه عمرانی نبوده و در حوزه های فرهنگی، خدماتی، بهداشتی، اجتماعی بوده است.

ایلنا: شهردار تهران، گفت: محدوده فرودگام خمینی (ره) خارج از محدوده شهرداری تهران است اما با توافق صورت گرفته احداث مترو آن در حال انجام است چرا که انجام برخی از پروژه های خارج از محدوده شهری نیز یک ضرورت محسوب می شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، "محمد باقر قالیباف" در حاشیه بهره برداری از دو پروژه تقاطع غیر همسطح بزرگراه سعید آباد با بزرگراه آزادگان و محور احمد آباد مستوفی با بزرگراه آزادگان، با بیان اینكه تکمیل بزرگراه آزادگان افتخار بزرگی برای شهر تهران است، اظهار كرد:‌ سالیان سال در این شهر بودیم و بیش از 40 سال از طرح احداث امتداد بزرگراه امام علی (ع) می گذشت و این اتفاق رخ نداده بود که حل این معضل و احداث آن جزو افتخارات مدیریت شهری است. 

وی با بیان اینكه شهرداری تهران در حوزه فرهنگی نیز اقداماتی داشته است، گفت: در این مدت مساجد متعددی در تهران احداث شد و فعالیت فرهنگی گسترده ای انجام شد همچنین سالن های تئاتر و سینما متعددی ایجاد شد كه موجب تحول در اقتصاد سینما شد.

شهردار تهران به احداث باغ کتاب در این دوره مدیریت شهری اشاره و تصریح كرد: مجموعه باغ کتاب بزرگترین کار فرهنگی است که نه تنها در کشور بلکه در خاورمیانه بی‌نظیر است.

وی به احداث مترو فرودگاه امام خمینی (ره) نیز که یکی دیگر از پروژه های فرابخشی تهران است اشاره کرد و گفت: محدوده فرودگاه امام خمینی (ره) خارج از محدوده شهرداری تهران است اما با توافق صورت گرفته احداث مترو آن در حال انجام است چرا که انجام برخی از پروژه های خارج از محدوده شهری نیز یک ضرورت محسوب می شود.

وی افزود: شاید برخی تصور کنند چنین پروژه های فرابخشی نباید انجام شود اما این پروژه ها مصوبات و ضوابط قانونی خود را دارند و باید به اجرا درآیند اما در مرز جغرافیایی واقع شده اند.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر